logo

شماره پشتیبانی :85524-021

شوینده های مرگ آور | هرگز از این شوینده ها استفاده نکنید

96/12/07

هم اکنون به ایام خانه تکانی نزدیک شده ایم و همه افراد در حال تمیز کردن منزل خود هستند که در این میان بازار داغ مواد شوینده حرف اول را می زند.

هرگز دوماده شوینده را با هم مخلوط نکنید زیرا درمواد شوینده‌ای که دارای آمونیاک و کلر هستند از ترکیب این دو ماده سموم دیگر تولید می‌شود.‌با ترکیب این مواد با یکدیگر ممکن است گازهای سمی را خارج کند که خطرناک می باشد.‌ طبق گفته ی متخصصان، ترکیب کردن جوهر نمک با سفید کننده‌ها برای پاک کردن جرم سرویس‌های بهداشتی هر ساله مواردزیادی از بستری‌ها و حتی مرگ ومیر را در این روزهای سال به خود اختصاص می‌دهد.

گازهای ناشی از این اختلاط بسیار سمی می باشد و باعث خفگی می شود. در زمان نظافت سطوح و استفاده از ترکیبات شوینده و پاک کننده از دستکش لاستیکی، لباس آستین بلند، شلوار بلند، جوراب، کفش جلوبسته و ماسک استفاده کنید. خانه تکانی ناصحیح و شست‌و‌شوی غیر‌استاندارد و قرار دادن پوست در مقابل مواد شوینده و حساسیت‌زا باعث بروز اگزمای پوستی در افراد می‌شود.

مواد قلیایی مضرترند یا مواد اسیدی؟

مواد قلیایی بر بینایی تأثیرات مخرب دارد. هنگام استفاده از مواد شوینده و پاک کننده ،مواد اسیدی آسیب سطحی به چشم ایجاد می کنند و انعقاد پروتئین در لایه خارجی قرنیه ار نفوذ به لایه های عمیق تر ممانعت می کند و آسیب عمدتا به نواحی ملتحمه و پلکها محدود می شود. مواد قلیایی به سرعت به لایه های عمقی چشم نفوذ می کند که با آزادسازی آنزیم های پروتئولیتیک به تشدید ضایعه منجر می شود. امکان نفوذ مواد قلیایی به اتاق قدامی چشم بیش از 5 تا 15 دقیقه مواجه بسیار بالا است که در نتیجه به عنبیه، چشم مژگانی و عدسی چشم آسیب وارد می کند.