logo

شماره پشتیبانی :85524-021

صاحب اولین لباس عروس سفید دنیا کیست + تصاویر

96/3/13

ملکه ویکتوریا، یکی از شناخته شده ترین ملکه های انگلستان کبیر است که به مدت ۶۴ سال بر انگلستان و ایرلند فرمانروایی می کرد و دومین سلطنت طولانی تاریخ انگلیس را دست دارد. او در سال ۱۸۱۹ به دنیا آمد و در ۱۸ سالگی به سلطنت رسید و در سن ۲۱ سالگی نیز با عموزاده خود، شاهزاده آلبرت ساکس ازدواج کرد.

شاهین گشت

شاهین گشت: در زمان ملکه ویکتوریا، استفاده از لباس های رنگی برای عروس امری رایج بود اما ویکتوریا برای لباس عروسی خود، رنگ سفید را برگزید و بسیار مورد توجه واقع شد. جالب است بدانید که این انتخاب او، استفاده از لباس عروسی سفید را باب کرد.

شاهین گشت

ملکه ویکتوریا شمایل خود را در روز عروسی این گونه توصیف می کند:

لباس اطلس سپیدی را با تور دوزی های بسیاری بر تن کردم و جواهراتم عبارت بودند از گردنبند و گوشواره الماس ترکی به همراه سنجاق سینه ای مزین به یاقوت کبود که آلبرت عزیزم به من هدیه داده بود.

دوخت و طراحی لباس عروسی ملکه ویکتوریا را مسئول مدرسه طراحی سلطنتی به عهده داشت. لباس عروسی از اطلس ساده و کرم رنگی دوخته شده که با توردوزی های زیبایی تزئین شده بود. جالب است بدانید که این توردوزی ها تماما کار دست بودند. همچنین در حاشیه تور عروس، شکوفه های نارنجی رنگی دوخته بودند که نماد باروری و شکوفایی محسوب می شدند و به جای تاج روی سر ملکه ویکتوریا قرار می گرفت. دنباله لباس عروسی ملکه ویکتوریا ۵.۵ متر بود و ساقدوش آن را در دست می گرفت.

امروزه لباس عروسی ملکه ویکتوریا در کاخ کنسیگتون و در مجموعه لباس عروسی ملکه ویکتوریا نگهداری می شود.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

مقالات مرتبط


 • با انجام این روش های کاربردی از هزینه سفرهای خود بکاهید

  به وسیله توصیه هایی که در ادامه می خوانید، میتوان از مخارج اضافی سفر کاسته و ضمن کسب یک تجربه خوب مسافرت، در عین حال سفر ارزان تری را داشته باشید.

 • راهنمای کامل ملزومات سفر

  اگر قصد دارید سفری دل چسب داشته باشید و تجیهیزات کاملی را داشته باشید، باید تمام مواردی که ما به شما خواهیم گفت را در نظر بگیرید و . مطمئنا شما هم دوست دارید از تک تک لحظات سفر لذت ببرید کوله سفر را ببندید و این بار همراه مجله گردشگری شاهین گشت با یک کوله‌بار پر از خاطره‌ی خوب از خانه برگردید.

 • با داشتن این ربات دیگر نگران حمل بار در سفر نباشید+تصاویر

  در اینجا با یک ربات جدید برای حمل بار اشنا می شویم، رباتی که مانند چمدان می توانید بارهایتان را داخلش قرار داده و آن را رها کنید تا به دنبال شما بیاید.

 • اشتباهات رایج حمل چمدان در سفر هوایی

  خیلی از اوقات پیش می‌آید که مسافران در فرودگاه‌ها برای وضعیت چمدان‌هایشان دچار مشکل می‌شوند. این در حالی است که این مشکلات با راهکارهای ساده‌ای می‌توانند برطرف شوند.