logo

شماره پشتیبانی :85524-021

طراحی منحصر به فرد مرسدس با 5 اتاق مجزا

زمانی که کمپانی آلمانی مرسدس موظف شد تا کابینی فوق لوکس را برای سیستم ناوگان هوایی Lufthansa که شامل از هواپیماهای کوچک و متوسط است را طراحی کند، نتیجه کار این کمپانی شاهکاری در سیستم نقل و انتقال هوایی شد. با شاهین گشت همراه باشید تا شما را با این غول هوایی آشنا سازد.

ساخت کابین‌های لوکس چیزی است که کمپانی مرسدس بنز حدود یک قرن در این زمینه فعالیت دارد. هنگامی که این کمپانی آلمانی موظف می‌شود تا کابینی فوق لوکس را برای ناوگان هوایی Lufthansa که شامل از هواپیماهای کوچک و متوسط طراحی کند، نتیجه کار شاهکاری در سیستم نقل و انتقال هوایی خواهد بود. با استفاده از ترکیبی خاص از چوب‌های زیبا در کنار چرم، کابین مذکور مجهز به میز غذاخوری متحرک، شیشه‌های الکتروکرومیک با قابلیت تیر شوندگی به صورت برقی، آکواریوم و تلویزیون تخت می‌باشد.

کمپانی مرسدس در نمایشگاه موناکو تصمیم گرفت علاوه بر نمایش قایق های بادبانی VIP ، از هواپیماهای VIP نیز رونمایی کرد.

مرسدس با اشاره به این که مهندسان و کارشناسان خبره لوفت هانزا در کمپانی لوکس ساخت هواپیما، در تمام وقت مشغول به کار هستند ولی برای اولین بار شاهد این شاهکار مرسدس شده ایم.

سازنده ماشین های لوکس با یک کمپانی لوفت هانزا کار می کرد که پیشنهاد ساخت هواپیما و طراحی داخلی آن را داد، که این طراحی منجر به ساخت ک هواپیما همانند ایر باس A320 پیشرفته و با طی کرن مسافتی نه چندان زیاد با گنجایش 16 نفر شد.

در ابتدا یک نگاه دقیق تری از بالا به طرح کلی هواپیما می اندازیم؛ همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، هواپیما به 5 پارت کلی تقسیم شده است که شامل یک آشپزخانه، دو سالن، اتاق ناهار خوری، و یک مستر سوئیت می باشد.

شاهین گشت

هنگامی که شما در جلوی هواپیما قدم می زنید ،ابتدا آشپزخانه و برخی از صندلی های چیده شده در آنجا را می بینید که آشپزخانه دارای امکاناتی از قبیل مینی بار همراه با اجاق گاز می باشد.

شاهین گشت

همانطور که به سمت عقب هواپیما راه می روید، قبل از ورود به سالن استراحت به یک قسمتی می رسید که میز و صندلی کوچکی در کنار راه رو تعبیه شده است که در کنار این میز ی پنجره کوچک برای تماشای بیرون تعبیه شده است.

شاهین گشت

اتاق بعدی یک سالن است که یک کاناپه چند حالته و یک تخت ک برای استراحت در روز تعبیه شده است، که در مقابل هم قرار گرفته اند.

شاهین گشت

در تصویر زیر یکی دیگر از امکانات سالن وروددی را می بینیم که با اختصاص مکان کوچک برای گل وگیاه ، جذابیت سالن را دو جندان کرده است.

شاهین گشت

سالن بعدی، اتاق ناهار خوری است که طرحی همانند قایق های بادبانی شرکت مرسدس می باشد.

شاهین گشت

در حال حاضر بهترین و جذاب ترین مکان برای هواپیماهای VIP مکان پذیرایی و سرگرمی آن می باشد، که در این سالن پذیرایی یک نیمکت چرخشی جادار همراه با میز قهوه کوچک تعبیه شده است.

شاهین گشت

در اطراف نیمکت تصویر زیر یک صفحه نمایش تلویزیون است که پشت آن یک پنجره سیاه و سفید قرار گرفته شده است. با خاموش کردن تلویزیون این قابلیت را دارد که از همان مکان به آسمان آبی نگاه کرد.

شاهین گشت

در نهایت، مجموعه مستر سوئیت شامل یک تخت خواب کینگ سایز می باشد.

شاهین گشت

در تصویر زیر یک حمام ایستاده و شیشه ای دیده می شود که بهترین زمان استفاه از آن بعد از یک جلسه کاری و یا دوش صبح گاهی می باشد.

شاهین گشت

بر اساس گفته‌های قسمت طراحی دایملر ، آقای وگنر، طراحی این هواپیما چالشی بود که منجر شد تا فلسفه طراحی ما از نهایت لذت به حوزه مهندسی هوا و فضا نیز کشیده شود. این طراحی خاص نشانگر خلاقیت در کنار مدرن بودن است. سطوح ظاهری دارای اشکالی آشکار و مجهز به تجهیزات دارای تکنولوژی هوشمند، به روز و تجهیزات مدرن و لوکسی است که از خصوصیات طراحی در مرسدس بنز محسوب می‌شود. کمپانی مرسدس هنوز قیمت اصلی این شاهکار گردشگری و زمان بهره برداری آن را فاش نکرده است.

نویسنده: لیلی چاوشی

مقالات مرتبط


  درشت اندام ها با این هواپیماها رؤیایی تر سفر کنند

  سفر هوایی برای افرادی که اندامی درشت و چاق تری دارند به زودی راحت تر می شود، شرکت کانادایی ‏Bombardier‏ ، هواپیمایی جدید ساخته است که صندلی های میانه آن 19 اینچ است – حداقل سه سانتی متر ‏بزرگتر از صندلی های فعلی که در هواپیماهای ایرباس ‏A319‎‏ وجود دارد. راهروی رفت و آمد و صندلی های کنار پنجره نیز ‏عریض تر خواهند بود.‏ ‏‏

  محصول جدید بوئینگ: خانه لوکس با قابلیت پروازجت + تصاویر

  بزودی گروه هوانوردی HNA چین نخستین جت خصوصی بوئینگ 787-8 جدید را دریافت خواهد کرد که این تصور را به حقیقت تبدیل می کند.

  گورستان هواپیماهای جت در حومه بانکوک

  تعدادی هواپیمای جت ‏MD-82‎‏ که پیش تر متعلق به خطوط هوایی اورینت تای بود امروزه در بانکوک به یک جاذبه دیدنی تبدیل ‏شده اند ، در محلی که به آن قبرستان هواپیماها می گویند. هرچند در ابتدا قرار نبود این لاشه های هواپیما یا بهتر است بگوییم ‏هواپیماهای بازنشسته، بدین شکل بدون استفاده قرار بگیرند و هدف از جمع کردن آنها در این نقطه ایجاد یک کافه با تم هواپیما ‏بود که به نتیجه نرسید و این هواپیماها در این نقطه رها شدند. ‏‏‏ ‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏