logo

شماره پشتیبانی :85524-021

عظیم ترین چشمه ی آب گرم در کجای جهان است؟

بزرگترین چشمه ی آب گرم دنیا ( Deildartunguhver ) نام دارد و در شمال جمهوری ایسلند و شهر ریکیاویک قرار گرفته است

shahin gasht

شاهین گشت: بزرگترین چشمه ی آب گرم دنیا ( Deildartunguhver ) نام دارد و در شمال جمهوری ایسلند و شهر ریکیاویک قرار گرفته است و به عنوان چشمه ی آب گرمی که در بالاترین نقطه ی اروپا پدید آمده هم شناخته می شود، از این چشمه ی عظیم در یک ثانیه 245 لیتر آب معادل ۶۵ گالن خارج می شود به همین دلیل نامش در فهرست رکوردهای گینس به ثبت رسیده است.

از آب بزرگترین چشمه ی آب گرم دنیا استفاده های زیادی می کنند که مهم ترین آن تامین آب مورد نیاز قسمت اعظمی از دو شهر ( Borgarnes ) و ( AKRANES ) است که توسط لوله هایی به این شهرها می رسند، برای انتقال آب این چشمه ی آب گرم به AKRANES از لوله ای به طول ۶۴ کیلومتر استفاده کرده اند و زمانی که این لوله ها آب را به شهر می رسانند تقریبا درجه حرارت آب به ۸۰ درجه سانتی گراد می رسد.

میزان آب چشمه ی Deildartunguhver آن قدر زیاد است که گفته می شود اگر شما در هر آبی که در رودخانه و یا چشمه های مناطق اطراف تا شعاع ۶۵ کیلومتری این چشمه ی عظیم جاری هستند شنا کنید در حقیقت در آب این چشمه شنا کرده اید.

این چشمه ی آب گرم آن قدر وسیع است که به رودخانه ی جوشان نیز معروف گشته است، این منطقه ی طبیعی یکی از جالب ترین نقاط گردشگری در ایسلند است زیرا از طبیعت خاصی برخوردار می باشد، یکی از نکات جالب توجه در رابطه با چشمه ی Deildartunguhver این است که علاوه بر آب جوشش نوعی سرخس به نام ( deer fern ) در کنار این چشمه می روید که در تمام سرزمین ایسلند تنها در این ناحیه رشد می کند.

shahin gasht

شما عزیزان اگر علاقمند به بازدید از بزرگترین چشمه آب گرم دنیا هستیدمی توانید با خرید تورهای گردشگری ایسلند به دیدار این چشمه ی اب گرم فوق العاده بروید و یا به آدرس زیل مراجعه نمایید.

shahin gasht

آدرس: اروپا، ایسلند، ریکیاویک، جاده شماره ۵۰٫

منبع: carnoval

pic185755210001

مقالات مرتبط


    اقدام عجیب زوج گردشگر چینی در ایران + عکس

    زوج گردشگر هنگ کنگی سعی دارند با نواختن موسیقی در بین مردم ، هزینه سفر خود را تامین کنند. این زوج در حال حاضر در ایران به سر می‌برند.

    گشت و گذار در عجیب ترین بازارهای آبی تایلند

    اگر قصد سفر به بانکوک و دیدن از شهر را دارید، بازار شناور تایلند ( بانکوک ) یکی از مکان های جذاب و دیدنی هست که شما مسافران و گردشگران که باید از دست ندهید. همه کالاها توسط قایق خرید و فروش می شود. این نوع بازار می تواند فرهنگ خرید رودخانه ای و تجربه فروش آبی را برساند.با ما همراه باشید تا با هم گشت و گذاری در این بازار داشته باشیم.