logo

شماره پشتیبانی :85524-021

خوردنی ترین خیابان در ایران کجاست؟

96/6/1

غذاها از مهمترین و جذاب ترین بخش های گردش و سفر هستند. این گستردگی و اهمیت تا آنجایی پیشرفت کرده که غذاها و خوراکی ها خود به جاذبه ی گردشگری بدل شده اند

شاهین گشت

شاهین گشت : از جمله شکل های معروف دکه های خیابانی، ماشین های کارناوالی کوچک و ون ها هستند. این نوع ارائه غذا با ماشین در تهران و شهرهای بزرگ به وانت ها و ون هایی برمی گردد که در جای جای این شهرها به عرضه ی انواع آش و غذاهای خانگی مشغول هستند. اما دیدن بیرون آمدن پیتزای داغ و تازه از درون یک ون به اندازه ای هیجان انگیز است که انسان را حداقل یکبار به خیابان سی تیر بکشاند.

ماشین خوردنی، خوشمزه ترین ماشین های دنیا

ماشین هایی مانند ون، وانت، کامیونت و کاروان های کوچک به دلیل حجم و فضایی که برای قرار دادن وسایل پخت و پز دارند و به دلیل اینکه به راحتی قابل جابه‌جایی هستند از محبوبترین نوع دکه های غذای خیابانی هستند. به دلیل شکل جذاب و متفاوتی که این ماشین ها برای ارائه غذا دارند و با آنچه در خیابان هر روزه از آنها می بینیم، فرق می کنند، مسافران و مشتریان زیادی به سوی آنها جلب می شود.

شاهین گشت

شاهین گشت

منبع: ایرنا

مقالات مرتبط


 • در سفر به شرق آسیا از این غذاها غافل نشوید

  آسیا جاهای بسیاری برای دیدن دارد و حتی می توان گفت اگر بخواهیم همه این مکان ها را در این لیست مکانهای برتر آسیا برای سرو خوراکی های خوشمزه قرار بدهیم ، فکر می کنم تبدیل به مقاله سریالی خواهد شد.در ادامه با ما همراه باشید.

 • تجربه فراموش نشدنی از طعم لذیذ غذاهای ترکیه

  طعم لذیذ و عطر دلنشین غذاهای ترکیه برخاسته از ترکیب حیرت انگیز دنیای شرق و غرب است و در تمام شهرهای ترکیه شما را سرمست خواهد کرد.

 • رژیم غذایی سالم در ماه مبارک رمضان

  روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان علاوه بر آثار روحی و معنوی، اثرات جسمانی بسیار ارزشمندی دارد. بدون شک زمانی می توان از تاثیرات مثبت روزه بهره مند شد که تغذیه در هنگام افطار و سحر منطبق با یک رژیم متعادل و متنوع باشد.

 • بهترین غذاهای گرجستان | لذیذ و اصیل

  الکساندر پوشکین شاعر مشهور روسی جمله معروفی دارد که: هر غذای گرجی خودش یک شعر است. با ما همراه باشید تا غذاهایی را معرفی کنیم که برای خلق خاطره ای فراموش نشدنی از گرجستان، باید آنها را امتحان کنید.

 • لذیذترین غذاهای روسیه

  پهناورترین کشور جهان، یکی از زیباترین و باشکوه ترین کشورهای جهان نیز می باشد. این کشور، در روزگاران قدیم، سرزمین قدرتمندترین مردمان کره ی زمین بوده است که هزاران حادثه ی پر تلاطم و افسانه های باورنکردنی را در دل خود جای داده است.