logo

شماره پشتیبانی :85524-021

پایتخت فرانسه عروس شهرهای دنیا

پاریس از دیرباز محل جذب هنرمندان, گردشگران و دوستداران طبیعت بوده است. پاریس با درختان زیبای حاشیه خود یکی از پرجاذبه‌ترین نقاط گردشگری در دنیا محسوب می‌شود. در ادامه مقاله با شاهین گشت همراه باشید.

عملکرد شهردار شهر پاریس

شاهین گشت

پاریس به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شناخته شده است. که از دیرباز محل جذب هنرمندان, گردشگران و دوستداران طبیعت بوده است.

شهردار پاریس برای زیباتر شدن و جذب بیشتر گردشگران قانون جدیدی را وضع کرده و به تصویب رسیده است. شهروندان پاریسی نه تنها مجاز به احداث باغچه و گل و گیاه در اطراف محل کار و زندگی خود هستند, بلکه با انجام این کار تشویق و پاداش نیز شامل حالشان می شود.

شهروندان و ساکنین شهر پاریس با انجام اینکار می توانند از مجوز سه ساله که قابل تمدید می باشد جهت رشد و پرورش سبزیجات، میوه ها، گل ها، و گیاهان خود استفاده کنند. همچنین بر اساس این قانون وضع شده در پاریس , تنها از روش های طبیعی و سازگار با محیط زیست می توانند برای حفاظت از گیاهان خود به کار گیرند و استفاه از هرگونه آفت و مواد شیمیایی ممنوع است. شهردار شهر پاریس معمولا از باغبان های خبره دعوت می کند تا پروژه های خود ر در این شهر اجرا کنند.

این ابتکار بخشی از طرح شهردار شهر پاریس هیدالگو برای اضافه کردن 100 هکتار فضای سبز به شهر توریستی پاریس تا سال 2020 است. که با عملی شدن این طرح پاریس لقب بهشت زمینی را خواهد گرفت.

برای مشاهده تورهای اروپا و تور فرانسه اینجا کلیک کنید.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

نویسنده: لیلی چاوشی

مقالات مرتبط


    وضعیت هتل های ایران بهتر از هتل های پاریس است

    نشست اطلاع رسانی درباره دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در حالی برگزار شد که یکی از فعالان بخش خصوصی اعلام کرد هتل های ایران نسبت به هتل های پاریس در وضعیت بهتری قرار دارند.