logo

شماره پشتیبانی :85524-021

فرود اضطراری هواپیما به خاطر آتش‌ گرفتن سیگار الکترونیک

یک هواپیمای شرکت هواپیمایی «آمریکن ایرلاینز» به دنبال بروز آتش‌سوزی کوچک ناشی از سیگار الکترونیک یکی از مسافران مجبور به فرود اضطراری شد.

95/9/28

شاهین گشت: یک هواپیمای شرکت هواپیمایی «آمریکن ایرلاینز» به دنبال بروز آتش‌سوزی کوچک ناشی از سیگار الکترونیک یکی از مسافران مجبور به فرود اضطراری شد. بنا به گزارش «سیاتل تایمز»، روز پنجشنبه ۲۵ آذر این هواپیما که شهر دالاس در ایالت تگزاس را با ۱۵۲ سرنشین به مقصد ایندیاناپوس در ایالت ایندیانا ترک کرده بود، به علت این آتش‌سوزی در فرودگاهی در ایالت آرکانزاس فرود اضطراری داشت.

راس فینستاین، سخنگوی هواپیمایی «آمریکن ایرلاینز» گفت هیچکدام از سرنشین های این هواپیما، شامل ۱۳۷ مسافر و ۵ خدمه، صدمه ای ندیده اند. به گفته او، خدمه هواپیما به سرعت آتش را خاموش کردند.

طبق مقررات اداره هوانوردی فدرال آمریکا، مسافران اجازه ندارند سیگار الکترونیک خود را در چمدان هایی که تحویل قسمت باربری می شوند قرار دهند، اما می توانند آن را با خود به داخل هواپیما ببرند ولی نباید آنرا طی سفر روشن کنند. اداره هوانوردی فدرال در حال تحقیقات بیشتر درباره چگونگی بروز این آتش‌سوزی است. پیشتر مشخص شده بود که سیگارهای الکترونیک به خاطر اشکال فنی در باطری های آنها می توانند آتش گرفته یا منفجر شوند.

سازمان غذا و دارو آمریکا که در ماه می سال جاری مقررات جدیدی در رابطه با سیگارهای الکترونیک وضع کرد، گزارش داده است که در سال ۲۰۱۵ و اوایل سال ۲۰۱۶، ۶۶ سیگار الکترونیک به علت اشکال فنی منفجر شده اند. با این حال صنعت تولید این سیگارها همچنان مدعی است که در صورت استفاده صحیح، این سیگارها امن هستند.

shahin gasht

منبع: سیاتل تایمز

pic577676210001

مقالات مرتبط


 • سرعت قطار های هندی از هواپیماهای مسافربری بیشتر است

  شرکت آمریکایی HTT که در زمینه پیاده سازی این خط آهن با سرعت 1200 کیلومتر بر ساعت فعالیت می کند، قصد دارد مذاکراتی را با مقامات هندی برای اجرای این طرح در این کشور آغاز کند.

 • گورستان هواپیماهای جت در حومه بانکوک

  تعدادی هواپیمای جت ‏MD-82‎‏ که پیش تر متعلق به خطوط هوایی اورینت تای بود امروزه در بانکوک به یک جاذبه دیدنی تبدیل ‏شده اند ، در محلی که به آن قبرستان هواپیماها می گویند. هرچند در ابتدا قرار نبود این لاشه های هواپیما یا بهتر است بگوییم ‏هواپیماهای بازنشسته، بدین شکل بدون استفاده قرار بگیرند و هدف از جمع کردن آنها در این نقطه ایجاد یک کافه با تم هواپیما ‏بود که به نتیجه نرسید و این هواپیماها در این نقطه رها شدند. ‏‏‏ ‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏

 • مهمانداران هواپیمایی ملی تایلند با حجاب شدند + تصاویر

  نخستین پرواز شرکت هوایی ملی تایلند (تای ایرویز) به عنوان پنجاه و ششمین شرکت هوایی بین المللی وارد شده به ایران ساعت ۱۹ امروز شنبه ۱۰ مهر ماه در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به زمین نشست.

 • برترین لوگوی خطوط هوایی جهان، متعلق به هواپیمایی ملی ایران « هما »

  به تازگی آژانس خبری حمل و نقل هوایی « skift » اقدام به معرفی ۳۰ لوگوی برتر شرکت‌های هوایی دنیا کرده است . لوگوی هواپیمایی ملی ایران « هما » به عنوان برترین لوگوی شرکت‌های هوایی جهان انتخاب شده است. این آژانس خبری ، دلیل این انتخاب را جذابیت، سادگی و رسا بودن پیام در این لوگو عنوان نموده است .

 • هواپیمای کاروان تیم فوتبال برزیل در آسمان کلمبیا سقوط کرد

  رسانه های معتبر خبری دنیا از سقوط یک فروند هواپیما شامل اعضای کاروان تیم فوتبال در برزیل در آسمان کلمبیا خبر دادند.