logo

شماره پشتیبانی :85524-021

فوران آتشفشان منجر به بسته شدن فرودگاه بالی شد !

96/09/09

در اثر فوران کوه آتشفشان آگونگ ، دود غلیظی که شرق و جنوب شرقی جزیره بالی را در برگرفته بود موجب شد فرودگاه اصلی این جزیره بسته شود .

شاهین گشت

بیش از 29000 نفر مجبور به تخلیه خانه هایشان شدند . پروازهای فرودگاه بین المللی نگورا ری ، فرودگاه اصلی بالی ، از صبح دوشنبه به مدت 24 ساعت لغو شدند که به موجب آن بیش از 59000 مسافر از پروازهای داخلی و خارجی خود باز ماندند . این فوران آتشفشان به مرحله 4 رسیده است ، پتانسیل این را دارد که فوران شدیدتری در روزهای آتی داشته و همچنین از همه مردم این منطقه خواسته تا مسافت 8 الی 10 کیلومتری این کوه هیچ فعالیتی نداشته باشند . به تمامی افرادی که در این محدوده زندگی می کردند اعلام شده تا خانه هایشان را تخلیه کنند تا فعلا هیچ فعالیتی درون رودخانه اطراف این منطقه نیز نداشته باشند. فرودگاه نگوراری بالی که بسته شد ، فرودگاه بین المللی لومبوک در جزیره لومبوک در شرق بالی نیز به طور موقت بسته شد .بالی یک مقصد محبوب گردشگری است که هر سال میلیون ها بازدیدکننده از سراسر جهان را دارد . اصلی ترین مراکز توریستی این جزیره با فاصله از کوه آتشفشان آگونگ قرار گرفته . شهر کوچک اوبود در 50 کیلومتری جنوب غربی این آتشفشان قرار گرفته است و دنپاسار جایی که فرودگاه در آن واقع شده است و ساحل معروف کوتا نیز 63 کیلومتری آتشفشان هستند . این فاصله موجب نشده تا مردمی که در این مناطق هستند واهمه ای از این آتشفشان نداشته باشند به دلیل آنکه صحنه فوران آتشفشان و دود غلیظی که از آن بیرون میزند از دوردست ها قابل مشاهده است که همین صحنه در عین خارق العاده بودن بسیار ترسناک می باشد . کوه آتشفشان آگونگ آخرین بار در سال 1963 فوران داشته است ، در اثر آن بیش از 1700 نفر کشته شده و بسیاری از روستاهای اطراف آن نابود شده اند .

هندوهای بالی در نزدیکی کوه آگونگ مشغول دعاخواندن هستند به این امید که بتوانند کاری کنند تا فوران آتشفشان متوقف گردد .

مقالات مرتبط


  خالق مجسمه کوهنورد دربند درگذشت

  رئیس سازمان زیباسازی از درگذشت رضا لعل‌ ریاحی، خالق مجسمه «کوهنورد» واقع در دربند خبر داد.

  آشنایی با بزرگ ترین برندهای لوازم کوهنوردی

  برندهای بزرگی در زمینه تولید لوازم کوهنوردی وجود دارد که کیفیت شان حاصل تجربیات چندین ساله و ارتقاء نسل به نسل محصولات آنهاست. در ادامه با مجله گردشگری شاهین گشت همراه باشید.

  خطرناک ترین دره های دنیا | ویژه کوهنوردان

  در این مقاله راجع به جایی می خواهیم سخن بگوییم که سرتاسر هیجان و یکی از خطرناک ترین گذرگاه های جهان به شمار می آید. اگر شما نیز از جمله ماجراجویان واقعی هستید که از پیاده روی و قدم زدن در جاده های امن و تکراری خسته شده اید ، با ما همراه باشید.