logo

شماره پشتیبانی :85524-021

قدیمی ترین رستوران جهان در اسپانیا

شاهین گشت در این مقاله از شما دعوت می‌ کند تا نگاهی به قدیمی ترین رستوران جهان در کشور اسپانیا و شهر مادرید بیندازید. در ادامه، با ما همراه باشید.

رستوران Botín in Calle de Cuchilleros در کشور اسپانیا و شهر مادرید لقب قدیمی ترین رستوران جهان را به خود اختصاص داده است. این رستوران برای اولین بار در سال ۱۷۲۵ توسط آشپز فرانسوی، called Jean Botín و همسر وی که یک اتریشی بود بازگشایی شد و تا به امروز نیز به کار خود ادامه می دهد. در حال حاضر این رستوران توسط نسل سوم خانواده ی Gonzalez اداره می شود.

شاهین گشت

محل قرارگیری آن در دل شهر مادرید و منطقه ای به نام Plaza Mayor می باشد. از مهمترین ویژگی های این رستوران باید به نوع پخت غذاهایش اشاره کرد که هنوز در تنورهای آتشی طبخ می شوند و طعمی واقعا لذیذ و اصیل دارند. ساختمان آن نیز از ۴ طبقه تشکیل شده و سبک معماری آن نیز هنوز متعلق به قرن ۱۸ میلادی می باشد و به همین دلیل بسیاری برای لذت بردن از غذاهایی خوشمزه از معماری آن نیز لذت می برند.

در دنیای امروز که رستوران های مدرن زیادی در حال فعالیت هستند این نوع رستوران ها گنج محسوب می شوند. جالب است که بدانید تعداد کثیری از مشتری ها دائمی هستند و سالیان سال است که به این رستوران مراجعه می کنند.

عمر بنای رستوران باز می گردد به سال 1590 میلادی که بعد از آن توسط آشپزی که کمی قبل تر درباره اش صحبت کردیم خریداری شد. در طول تاریخ محل قرارگیری رستوران تغییرات زیادی را به خود دیده است. بطور مثال مدتی تبدیل به قلب تپنده ی بازار شهر مادرید شد و همین موضوع به نفع مالکان آن بود زیرا مشتری های بسیاری برای صرف غذا به رستوران می رفتند.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

نویسنده: لیلی چاوشی

مقالات مرتبط