logo

شماره پشتیبانی :85524-021

قیمت های نجومی بلیط های هوایی سفر به عتبات عالیات در آستانه اربعین

در حالی که حدود 20 روز به اربعین حسینی باقی مانده قیمت بلیت هواپیما هر روز در حال افزایش است تا جایی که نرخ چند هفته گذشته از 700 تا 800 هزار تومان به یک میلیون و 500 هزار تومان رسیده است.

95/8/10

شاهین گشت: قیمت بلیت هواپیما به اماکن متبرکه با نزدیکی هر چه بیشتر به ایام اربعین در حال افزایش است و با وجود تعیین نرخ مصوب برای آن شاهد قیمت های نجومی از یک میلیون و 500 هزار تومان تا 3 میلیون تومان هستیم. ‎‏ ‏

shahin gasht

در حالی که حدود 20 روز به اربعین حسینی باقی مانده قیمت بلیت هواپیما هر روز در حال افزایش است تا جایی که نرخ چند هفته گذشته از 700 تا 800 هزار تومان به یک میلیون و 500 هزار تومان رسیده است. این در حالی است که برخی از آژانس هاس هواپیمایی با وجود اینکه هنوز زمان زیادی به ایام اربعین باقی مانده است بلیتی برای فروش ندارند. به علاوه قیمت بلیت هواپیما برای سفر به اماکن متبرکه در روزهای اول و دوم آذر ماه تا 3 میلیون تومان نیز می رسد، نرخی که به گفته سازمان هواپیمایی بلیت هواپیما از مقصد تهران به نجف یک میلیون و 100 هزار تومان و از مقصد مشهد به نجف یک میلیون و 250 هزار تومان است که در واقع امر این نرخ ها با نرخ های موجود در سطح شهر متفاوت است.

با این وجود تفاوت قیمت بلیت ها در فاصله یک هفته‎ای بعضا تا یک میلیون و 500 هزارتومان نیز می رسد که رقم واقعی تا رقم فعلی و رقم نزدیک شده به ایام اربعین از 300 هزار تومان تفاوت دارند. با این وجود آژانس های هواپیمایی ازاین فرصت سوء استفاده کرده و سود خوبی را به جیب می زنند و با فروش بلیت و تعیین نرخ های متفاوت از آب گل آلود ماهی می گیرند و مردم نیز با وجود بالا بودن قیمت و با توجه به ارادت خود به این امکان متبرکه حاضر هستند هر مبلغی را پرداخت کنند. به علاوه برخی از آژانس های مسافرتی لیست قیمت های خود را برای این ایام طبقه بندی کرده اند که این ارقام از یک میلیون و 500 هزار تومان در فاصله زمانی 20 روز از ایام اربعین شروع و تا 3 میلیون تومان در روز اربعین ادامه می یابد.

حال نکته قابل توجه اینجاست که با وجود اعلام نرخ های مصوب سفر به عتبات عالیات توسط سازمان هواپیمایی چرا هیچ نهاد نظارتی برای کنترل بازار فروش بلیت با قیمت های نجومی در سطح شهر وجود ندارد؟

shahin gasht

منبع: میزان

pic327676210001

مقالات مرتبط


  راهنمای کامل سفر به اربعین

  با توجه در پیش بودن ماه محرم، صفر و نیز ازدیاد سفر زائران به سرزمین عراق برای دیدار حرم امام مظلوم شیعیان و یاران باوفایشان، دفتر سخنگوی ناجا گزارش مبسوطی از کم و کیف سفر به عتبات عالیات را جهت آگاهی عموم مردم ارائه کرده است. برای اینکه رویداد عظیم اربعین حسینی در کمال برنامه ریزی، امنیت و... برگزار شود و زائران نهایت بهره مندی از این سفر معنوی را داشته باشند، تاکنون جلسات متعددی با ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط جهت هماهنگی و برگزاری هر چه باشکوه تر اربعین حسینی تشکیل شده است. چندی قبل، ستاد اربعین با حضور دستگاه‌های ذیربط در وزارت کشور برگزار و راهکارهایی جهت بهتر برگزار شدن کنگره عظیم اربعین امسال و رفع معایب و مشکلات سال قبل اعلام شد؛ همچنین جلساتی با کشور عراق در این رابطه برگزار شده است.

  آمادگی سفارت عراق جهت صدور ویزای اربعین

  رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: دارندگان ویزای اربعین می توانند از اول ماه صفر از کشور خارج و به عتبات اعزام شوند.

  افزایش مراکز صدور ویزا در اربعین 95

  وزیر کشور از زائران خواست تا بدون ویزا برای رفتن به عتبات عالیات به مرزها مراجعه نکنند.