logo

شماره پشتیبانی :85524-021

لغو صدها پرواز در چین!

96/11/7

طبق گزارش سازمان هواشناسی چین به دلیل بارش برف سنگین و یخبندان در بخش هایی از شرق این کشور صدها پرواز لغو شده است.

از روز جمعه تا کنون به دلیل بارش سنگین برف 43 قطار از حرکت باز ایستاده و 108 پرواز در استان 'جه جیانگ' در شرق چین لغو شوده اند.

همزمان تارنمای یی سی چین گزارش کرده است بارش برف به طور متناوب تا پایان ماه جاری میلادی در نقاط مختلف این استان ادامه خواهد یافت و سرمای شدید و یخبندان ممکن است اختلالاتی را در زندگی عادی مردم ایجاد کند.

در استان 'گویجو ' در جنوب غرب چین که به عنوان مناطق نسبتا گرم محسوب می شود بارش برف در 25 شهر باعث شده است تا حرکت قطارها در دهها ایستگاه راه آهن مختل شود.

طبق پیش بینی سازمان هواشناسی چین بارش برف در دو روز آینده در این دو استان و شهرهای مختلف آنها ادامه می یابد و جاده های استان ها یخبندان می شوند.

همچنین دیروز جمعه در شهر شانگهای در شرق چین نیز بارش برف باعث شد تا بسیاری از مکان های عمومی تعطیل شوند.

شاهین گشت

منبع : ایرنا

مقالات مرتبط


 • مرتفع ترین پل شیشه ای جهان در هونان چین

  مهندسین چینی به تازگی ایده ای جدید را پیاده کرده اند که در جای خود بسیار جالب است. اگر از ارتفاع نمی ترسید قطعا پل شیشه ای چین یکی از جاذبه های جالب و دیدنی برای شما خواهد بود. این سازه، قله‌های هر یک از طرفین دره را به یکدیگر متصل می‌کند. همچنین نوعی طناب فنردار برای علاقه‌مندان به پرش بانجی در وسط این سازه قرار می‌گیرد که مرتفع‌ترین طناب فنردار برای این ورزش، بر روی کره زمین است.

 • شاهکار معماران چینی در ساخت پل خوش شانسی

  پل لاکی نات چین یکی از جذاب ترین و پربازدید ترین پل های جهان است . این پل شگفت انگیز در طراحی معماری و ساخت بنا زبان زد پل های جهان است . پل لاکی نات از فرهنگ چینی ، سنت و معماری جدید ترکیب شده است. در گزارش شبکه سی ان ان این پل، یکی از شگفت انگیزترین پل های جهان است که سالانه جهانگردان و توریست های بسیاری را جلب می کند. با مجله گردشگری شاهین گشت همراه باشید.

 • درختی در چین متعلق به دوران دایناسورها

  برگ ریزان زیباترین درخت چینی جهان یعنی درخت ۱۴۰۰ ساله جینکو که از آن به عنوان ” فسیل زنده ” نیز یاد می شود.

 • با دیدن معابد معلق چین شگفت زده شوید!

  قطعا با دیدن معابد معلق هنگشان در چین شگفت زده خواهید شد اما به خاطر داشته باشید که سرزمین پهناور چین، دارای یکی از کهن ترین تمدن های بشری با پیشینه فرهنگی متعلق به هزاران سال قبل می باشد.

 • این فرهنگ و رسوم ها فقط در چین مرسوم است

  اگر برایتان جالب است تا بیشتر در مورد این رسوم و فعالیت های عجیب بدانید، توصیه می کنیم تا مطلب زیر را از نظر بگذرانید.