logo

شماره پشتیبانی :85524-021

رفت و آمد آسان در دبی با مترو السریع السیر

مترو دبی یک شبکهٔ خطوط خودکار مترو در دبی، امارات متحده عربی است. این شبکهٔ مترو دارای ۴ خط قرمز، سبز، آبی و بنفش است که توسط ۴۷ ایستگاه به هم متصل می‌شود. تمام ایستگاه‌ها دارای سیستم پیشرفتهٔ تهویهٔ هوا است. مترو دبی ارزان‌ترین خطوط متروی جهان پس از متروی تهران است.

مترو دبی یک شبکهٔ خطوط خودکار مترو در دبی ، امارات متحده عربی است. این شبکهٔ مترو دارای ۴ خط قرمز، سبز، آبی و بنفش است که توسط ۴۷ ایستگاه به هم متصل می‌شود. تمام ایستگاه‌ها دارای سیستم پیشرفتهٔ تهویهٔ هوا است. مترو دبی ارزان‌ترین خطوط متروی جهان پس از متروی تهران است.اولین فاز این مترو با ۱۰ ایستگاه در ۹ سپتامبر ۲۰۰۹ توسط محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی افتتاح شد و از فردای آن روز از ساعت صبح شروع به کار کرد. مترو دبی اولین شبکهٔ خطوط مترو در سراسر شبه جزیره عربستان است. بیش از ۱۱۰،۰۰۰ نفر (که تقریباً ۱۰ درصد کل جمعیت دبی را تشکیل می‌دهند) در دو روز اول آغاز به کار این مترو، از آن استفاده کردند. مترو دبی از ۹ سپتامبر ۲۰۰۹ تا ۹ فوریه ۲۰۱۰ (۴ ماه) تعداد بیش از ۱۰ میلیون مسافر را با در دست داشتن ۱۱ ایستگاه تکمیل شده در خط قرمز جابه‌جا کرد.

ایستگاه مترو DEIRA CITY SENTER:

تواین ایستگاه همون مرکز خرید محبوب ایرانیها یعنی سیتی سنتر هستش اصلا از خود ایستگاه به درون مرکز راه داره. این ایستگاه زیرزمینیه اگه بری بالا تو خیابون روبروی ایستگاه فروشگاه DAY TO DAY شعبه جدیدش است.

ایستگاه مترو AL RIGG:

این ایستگاه توی خیابون رقه دیره است که این خیابون هم مغازه زیاد داره البته بیشتر چینی!! همچنین برنامه های شبانه هم زیاد تو این خیابون پیدا میشه و شبهای شلوغی داره.

ایستگاه مترو UNION:

این ایستگاه که به مرکز شهر و میدان جمال یا بنی یاس خیلی نزدیکه از میدان جمال هم که میتونین به خیابان سبخه برید. بازار مرشد که خودش شامل چند خیابون و مرکز خریده تو سبخه است همچنین بازار طلا و ادویه جات نزدیکه سبخه است و پر از رستوران و مغازه است. این منطقه منطقه ی قدیمیه شهره و .......

ایستگاه مترو خالدبن ولید:

یک خیابان معروفه که تمام بانکها تو اون شعبه دارن برای همین به BANK STREET هم معروفه. همچنین تواین خیابان دوتا مرکز معروف فروش لوازم کامپیوتری هم هست به نامهای خلیج سنترو العین سنتر که در تقاطع خالدبن ولید و خیابان منخول هستش. به همین علت به آن computer street هم میگن. یک خیابان به نام الفهیدی در ادامه ی خالدبن ولید هست که توی این منطقه هست که مرکز فروش لوازم صوتی تصویری و الکتریکیه در سمت دیگه خیابان هم مغازه های پارچه فروشها هست.

ایستگاه مترو کرامه:

این منطقه کرامه پراست از فروشگاههای لباس کیف وکفش با انواع تنوع و قیمتها.

ایستگاه مترو JAFILIYA:

اگر تو این ایستگاه پیاده شید یه کمی پیاده روی کنید می رسید به پارک زعبیل که داخلش عمارت زعبیل هم هست.

ایستگاه مترو WORLD TRAD CENTER:

مرکز تجارت جهانی شامل برجهای زیادیه تازگی ها هم تو سالنهاش کنسرتهای ایرانی زیاد برگزار میشه.

ایستگاه مترو Financial Center:

بیشتر به درد تاجرها میخوره. هتلهای رزریحان یا روتانا تاورز و ... نزدیک به این ایستگاه هستند.

ایستگاه مترو DUBAI MALL:

مرکز تجاری دبی مال و برج خلیفه تو این ایستگاه می باشد.

ایستگاه مترو BUSINESS BAY:

اگرتو این ایستگاه پیاده شید و از روی پل بالای اتوبان ردشید و برید اون سمت اتوبان پارک صفا هست که خیلی پارک زیباست. در ضمن پشت این پارک خیابان الوصله واز دم پارک به جمیرا بیچ پارک خیلی نزدیکه البته باید این تیکه رو با تاکسی برید و بهتر از اینه که از مرکز شهر با تاکسی برید تا جمیرا چون هزینه تاکسی میره بالا !

ایستگاه مترو EMIRATE MALL:

اینجا یه مرکز تجاری معروفه با انواع برندها البته با قیمتهای بالا ! داخل تجاری SKY DUBAI یا همون سالن اسکی سرپوشیده هست...از این ایستگاه هم که تاکسی سوار شید به مدینه جمیرا خیلی نزدیکه. به برج العرب و خیابون جمیراهتل مینا سلام و هتل جمیرابیچ نزدیکه وهمجوار مدینه جمیرا هست.

ایستگاههای مترو شرف دی جی و اینترنت سیتی:

بیشتر فضاهای دانشگاهی و غیره است.

ایستگاه مترو NAKHEEL:

این ایستگاه به نخل دبی یا دبی پالم راه داره این منطقه که بیشتر خانه های اعیان نشین اعراب و اروپایی هاست -هتل اتلانتیس هم در انتهای نخل روبروی دریاست

ایستگاه DUBAI MARINA:

این ایستگاه اگر پیاده شید و بازبرید اون دست اتوبان ( اگه پیاده روی کنید 15 دقیقه راهه و اگه تاکسی بگیرید با 10 درهم میریدبه JBR یک ساحل عمومیه بدون ایرانی پر از برجهای بلند و رستوران وکافه و ماشینهای مدل بالا غروب ها صفایی داره ساحلش برای شنا توپه و رایگانه ..

ایستگاه مترو ابن بطوطه:

درست روبروش بازار سنتی ابن بطوطه است که ازمعماری چند کشور برای درست کردنش استفاده کردن خوشبختانه البته با تعجب بسیار از معماری ایرانی هم برای این بازار استفاده کردن و حتی یه ماکت بزرگ از حافظیه هم اونجا هست این بازار برندهای معروف رو داره البته قیمتش نسبت به مالهای دیگه بهتره مخصوصا قیمتهاش خوبه - داخل بازار هم یه وسیله ای هست مثل قطارهای شهربازی که 3 درهم میدی سوار میشی و راحت داخل بازار رو میگردی معماری سالنهاش برگرفته از هند چین ایران مراکش اندلش و ... است. برای رفتن به اونطرف اتوبان نیازی نیست که از خود اتوبان رد شید بلکه از داخل سالن هر ایستگاه مترو به اون دست اتوبان راه دارد.

برای آشنایی بیشتر با نقشه مترو دبی اینجا کلیک کنید.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

جهت مشاهده تورهای دبی شاهین گشت اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط


    اولین آسمان خراش دینامیکی جهان در دبی

    برج دینامیکی ( Dynamic Tower ) که همچنین با نامهای ساختمان معماری دینامیکی ( Dynamic Architecture Building ) و برج داوینچی ( Da Vinci Tower ) نیز معروف است یک طرح آسمانخراش ۴۲۰ متری – ۸۰ طبقه ای برای شهر دبی است. معمار این برج چرخان دیوید فیشر است.