logo

شماره پشتیبانی :85524-021

به زودی افتتاح مسیر گردشگری خط کشتیرانی بندر خصب - بندرعباس

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان گفت: مسیر گردشگری کشتیرانی خط دریایی بندر خصب - بندرعباس افتتاح می شود.

95/6/24

شاهین گشت: به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان، ضیایی گفت: در پی تعاملات جمهوری اسلامی ایران و کشور عمان در خصوص ارتفا هرچه بیشتر همکاری های چند جانبه اقتصادی - تجاری - سیاسی و گردشگری در کشور همسایه در اوایل مهرماه 95 شاهد افتتاح مسیر گردشگری کشتیرانی خط بندر خصب - بندرعباس خواهیم بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان افزود: در همین راستا نسبت به تهیه بسته پیشنهادی سرمایه گذاری و معرفی مشوق های این حوزه، معرفی جاذبه های فرهنگی - طبیعی و نیز محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی استان در قالب تدوین کتابچه، بروشور و cd های معرفی اقدام کرده است. گفتنی است؛ امید آن می رود که با توسعه مناسبات سیاسی - اقتصادی - تجاری و گردشگری در کشور شاهد رونق بیش از پیش گردشگری و سرمایه گذاری داخلی و خارجی استان و نیز توسعه تجارت و فروش محصولات صنایع دستی استان در کشور عمان و کشورهای حوزه خلیج فارس باشیم.

shahin gasht

منبع: میزان

pic612035210001

مقالات مرتبط


 • سهم گردشگری کشاورزی در توسعه صنعت گردشگری کشور

  بابک مغازه‌ای، کارشناس صنعت گردشگری می‌گوید: یکی از انواع مهم گردشگری در دنیا گردشگری کشاورزی یا گردشگری مزرعه است که این نوع گردشگری در بسیاری از کشورهای همسایه مانند ترکیه رونق یافته است.

 • ساعتی یک میلیون دلار; درآمد ایران از گردشگری

  رئیس سازمان توسعه تجارت کشور، در هم‌اندیشی جامعه تورگردانان بخش خصوصی و دولتی گفت:درآمد گردشگری از ابتدای سال ۹۵ تا کنون را ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار را اعلام کرد.

 • آیا فرش قرمز برای سرمایه گذاران صنعت گردشگری پهن می شود؟!

  اگرچه گردشگری در ایران پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فراوانی دارد و صنعت گردشگری به صورت بالقوه می‌تواند رشد و توسعه داشته باشد اما کارشناسان معتقدند برای تحقق این موضوع باید برای سرمایه‌گذاران فرش قرمز پهن کرد. کشورهایی که جذابیت‌های طبیعی و تاریخی فراوانی دارند فرصت خوبی برای بدست آوردن ثروت بیشتر از طریق جذب گردشگر خارجی دارند و در این میان ایران با داشتن رتبه دهم جاذبه‌های باستانی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی می‌تواند بهره خوبی از شرایط موجود ببرد.

 • گزارشی از مقاصد برتر گردشگری ایران در مجله گردشگری آلمانی

  یک مجله گردشگری آلمانی با نام ” Sympathie magazin ” تازه ترین شماره خود را به ایران اختصاص داد. این اقدام سبب شد تا چهره ای تازه از کشورمان، ایران، به گردشگران و عاشقان ماجراجویی در سرزمنین های ناشناخته ، معرفی شود.

 • سفری شگفت انگیز به هلند ایران

  شهرستان 50‌هزار نفری محلات در استان مرکزی قرار گرفته و سالیان سال است که به‌عنوان هلند ایران نامگذاری شده است. علت نامگذاری این شهرستان به‌عنوان هلند ایران به سال 1300 شمسی بر‌می‌گردد که در این منطقه گل‌کاری و پرورش گل به‌عنوان یک صنعت در‌این منطقه از ایران شروع شد.