logo

شماره پشتیبانی :85524-021

معرفی معبد لوط در بالی

معبد لوط که یکی از مهمترین نقاط دیدنی بالی است که از یک سخره خاموش در جزیره بالی در کشور اندونزی تشکیل شده است. این محل به نام معبد لوط معروف است که توریست ها و گردشگران و مخصوصا عکاسان زیادی را به سمت بالی می کشاند.

شاهین گشت در این مقاله از شما خواننده عزیز دعوت می کند تا نگاهی به شگفت انگیز ترین ساحل بالی و معبد معروف لوط که زیبایی های منحصر به فرد و غروب جذابی دارد بیشتر آشنا شوید. یک معبد باستانی بر روی این سخره قرار گرفته است که مدام موج های خروشان و طوفانی این معبد را نوازش می دهد.

معبد لوط بالی - اندونزی

شاهین گشت

تخت سنگی در کنار ساحل بالی بر اثر جزر و مد به درون اقیانوس رفته و دوباره به ساحل بر می گردد. اگر گردشگران قصد رفتن به معبد را داشته باشند باید آب اقیانوس پایین آمده باشد تا بتوانند به درون معبد بروند.در کنار این ساحل معبدی قرار گرفته است که تمام امکانات و خدمات رفاهی از جمله رستوران، مغازه و پارک های ساحلی با اجرای برنامه های زنده رقص و نمایش های محلی، را دارد. در کنار این تخت سنگ معبدی قرار گرفته شده که گردشگران برای رفتن به این معبد محدودیت دارند.

در قرن 15 در سال 1489 کشیشی به نام دنگ هیانگ Nirartha از انگلستان برای گسترش آیین هندو در هنگام سفر به بالی، در منطقه زیبایی وارد شد و تخته سنگی را در این جزیره دید و آنجا را محل مناسبی جهت استراحت انتخاب نمود و بعد آن مکان را محل مقدسی را برای عبادت خدای دریا برگزیند.

این کشیش آموزه های دینی خود را برای روستاییان به اشتراک گذاشت و تنها از طرف رئیس دهکده با مخالفت شدیدی روبه رو شد. که توانست کم کم با جمع کردن یاران خود در مقابل رئیس دهکده بایستد. و این جزیره ( تخته سنگ) را تبدیل به مکان مقدس جهت عبادت تبدیل کند. دنگ هیانگ برای حفاظت این مکان مارهای دریایی را ر زیر این تخت سنگ قرار داد، همچنین بالیایی ها معتقد اند که مارهای دریا ، مارهای غول پیکری است که نگهبان و محافظ معبد اند و روح های خبیث و مزاحم را دور می کند و از معبد محافظت می کنند.

پس از گذشت قرن ها این معبد که بر روی تخت سنگ کنار ساحل واقع شده است، بر اثر طوفان های پی در پی و موج های شدید ، دچار فرسایش و تهدید جدی قرار گرفت. این موضوع در سال 1980 توسط مقامات و رؤسای دولت ژاپن و اعتراضات پی در پی دوست داران و گردشگران و ... پیگیری شد و بخش قابل توجهی از فرسایش این معبد مرمت و بازسازی شد. در حال حاضراین مکان به طور کامل بازسازی شده است. در واقع یک سوم از این تخت سنگ ، سنگ مصنوعی می باشد.

شاهین گشت

شاهین گشت

این معبد تنها یکی از معابد هفت دریا در اطراف ساحل های جزیره بالی است ، گردشگران و دیگر مسافران بعد از گذشتن از یک بازار پوشاک و سوغاتی های بالیایی ها به این معبد مقدس می رسند. گردشگران برای رسیدن به این معبد هر روز با پای پیاده 11 کیلومتر پیاده روی می کنند.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

جهت مشاهده تورهای مالزی - اندونزی - بالی شاهین گشت اینجا کلیک کنید.

نویسنده: لیلی چاوشی

مقالات مرتبط