logo

شماره پشتیبانی :85524-021

معرفی 6 مکان توریستی در جهان برای کسانی که از جشن کریسمس فراری اند

زمستان فصلی با روزهای کوتاه و شب‌های طولانی و سرد است. این فصل در اکثر کشورهایی با دین مسیح با حال و هوای جشن کریسمس برقرار است. ولی خیلی ها از این زیبایی های این فصل فوق العاده و جشن های با شکوه خیابانی فراری اند و می خواهند این ایام را در آب و هوا بهاری بگزرانند. مجله گردشگری شاهین گشت 6 مکان فوق العاده دیدنی برای کسانی که می خواهند به دور از سرما ، فصل زمستان را سپری کنند معرفی می کند . با شاهین گشت همراه باشید.

شاهین گشت

جشن کریسمس یا نوئل است جشنی که در آئین مسیحیت به مناسبت بزرگداشت زادروز عیسی مسیح برگزار می شود و ایامی ۱۲ روزه است که با سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح در ۲۵ دسامبر آغاز می شود تا ۶ ژانویه یا روز خاج شویان ( یکی دیگر از جشن های آئین مسیحیت که در آن پدیدار شدن خداوند را در قالب یک انسان یعنی همان عیسی مسیح جشن می گیرند . کریسمس فصل خوبی برای سفر کردن توریست ها و علاقه مندان به سفر نیست، مخصوصا برای کسانی که از شلوغی ها سیاسی و اجتماعات شلوغ خیابان ها و مراکز تفریحی بیزار اند . با این حال تعطیلات زمستانی کریسمس باعث شده تا سفر کردن برای این قشر از افراد را آسان کند و به هر جایی که می خواهند بروند. در این مقاله شاهین گشت 6 کشور در جهان را معرفی می کند که می توانید به آن مکان ها سفر کنید و از آرامش مطلق آنجا استفاده کنید.

1. لائوس ( Laos )

جمهوری دموکراتیک خلق لائوس کشوری است در جنوب شرقی آسیا. پایتخت آن وین‌تیان است. لائوس یک جمهوری سوسیالیستی تک‌حزبی است. لائوس یکی از معدود کشورهای کمونیستی باقی مانده در جهان است و فقط دو درصد از جمعیت کشور را مسیحیان تشکیل می دهند که برگزاری جشن های مسیحیان در این کشور رواج نیست. و شروع اولین ماه میلادی در لائوس همانند روزهای معمولی می باشد.

لائوس یک کشور فقیری است اما در حال رشد و پیشرفت و این ترقی را هم مدیون همسایگی با دو کشور ویتنام و تایلند می داند چراکه توریست های فراوانی که به این کشورها سفر می کنند سری هم به لائوس می زنند.

۵۵ درصد از مردم آن از قوم لائو، ۱۱ درصد از قوم خمو، ۸ درصد از تیره همونگ و ۲۶ درصد بقیه از صد گروه قومی مختلف هستند.

شاهین گشت

2. مراکش ( Morocco )

قبل از اینکه خانه خود را به قصد سفر ترک کنید و یا مقصد نهایی را انتخاب کنید حتما اطلاعات کاملی را در رابطه با شهر مراکش بدست آورید زیراکه با مطالعه بیشتر در رابطه با این شهر نظرتون تغییر خواهد کرد. مَراکِش یا مغرب کشوری است در شمال غربی آفریقا. مراکش ساحلی طولانی با اقیانوس اطلس دارد که از شمال به جبل‌الطارق و دریای مدیترانه می‌رسد.این کشور در ایران به نام «مراکش» شناخته می‌شود. در سازمانهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد برحسب مورد زبانی، بنام Maroc یا Morocco است چرا که واژه مغرب، مفهوم گسترده «مغرب بزرگ» (شامل کشورهای الجزایر، تونس و مراکش) را افاده می‌کند. مراکش نزدیکترین کشور آفریقایی به اروپا است که به وسیله تنگه جبل الطارق از آن جدا می‌گردد. فاصله میان مراکش و اسپانیا حدود ۱۵ کیلومتر است.بطور کلی مراکش دارای آب و هوایی معتدل و بارانی است.

با آنکه هتل های بسیار مدرن و شیک در کشور مراکش وجود دارد که بتوان تعطیلات زمستانی را در آنجا بگذراند ولی هیج نشانی از کریسمس در مراکش دیده نمی شود و دلیل عمده آن هم مسلمان بودن مراکش است تعداد مسیحی های ساکن بسیار اندک است.

شاهین گشت

3. مالدیو ( Maldives )

مالدیو کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس هند واقع در در جنوب غربی هند. صنعت گردشگری مهمترین مبنع درآمد مالدیو است و برخی از جزایر مالدیو برای گردشگری اختصاص یافته‌اند. مالدیو هم مثل مراکش یک کشور مسلمان است و این جور مراسمات در کشورهای مسلمان تعریف نشده است. هتل های انگشت شماری در مالدیو وجو دارد که گاها در مقابل فشار های اقلیت ها تسلیم شده است ولی در کل این مراسمات سال جدید میلادی رو متعلق به کشورهایی با ادیان مسیحی می دانند و اجرای آن در کشورهای مسلمان غریبه می باشد.

شاهین گشت

4. روسیه ( Russia )

روسیه دارای جاذبه‌های تاریخی و اکوتوریستی فراوانی است. و محلی مناسبی برای فرار کردن از کریسمس ر همین موقع از سال است. شما می تونید از دست جشن های کریسمس در روسیه در امان باشید. بنابراین اگر شما جز افرادی هستید که در جمع های گرم وصمیمی در فصل زمستانی که همه افراد سعی می کنند با هم باشند و جشن های با شکوه را برگزار کنند دو هفته اول ژانویه که تعطیلات زمستانی است را به روسیه سفر نکنند. و فقط کاتولیک ها چند جشن مختصر و کوتاهی می گیرند.

شاهین گشت

5. تایلند ( Thailand )

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست. اگر جز اون قشر از افرادی هستید که کریسمس براتون نفرت انگیزه می تونید مقصد تایلند را برای تعطیلات دو هفته ای انتخاب کنید تا از استراحت مطلق و ماساژهای فوق العاده بی نصیب نمونید.

شاهین گشت

6. ژاپن ( Japan )

کشوری در اقیانوس آرام واقع در آسیای شمال شرقی است که یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادیِ جهان می‌باشد. ژاپن یک کشور مسیحی نیست ولی خیلی ها بر این باورند که جشن های کریسمس در ژاپن برقرار است اما اینطور نیست . در حالی که این کشور و شهرهای از جمله توکیو و اوزاکا یکی از صادر کننده لوازم آیین کریسمس است ولی شهر حال و هوای دیگر روزهای عادی فصل زمستان را دارد. روز کریسمس در ژاپن هم یک روز عادی است و تنها جشن کریسمس در شب کریسمس برگزار می شود. ژاپنی ها این شب را محل مناسبی برای قرار های عاشقانه می دانند و فرصت را در شب کریمس غنیمت می شمارند.

شاهین گشت

ترجمه و جمع آوری: لیلی چاوشی

مقالات مرتبط