logo

شماره پشتیبانی :85524-021

بزرگ‌ترین پارک بازی‌های رایانه‌ای دنیا در جزیره عرب

کمپانی «IMG Worlds» دوبی چند ماه پس از بازگشایی یک پارک موضوعی اعلام کرد قصد دارد تا بزرگ‌ترین پارک موضوعی جهان را با تمرکز بر شخصیت‌های کارتونی و بازی‌ها کامپیوتری راه بیندازد.

95/10/6

shahin gasht

شاهین گشت: کمپانی « IMG Worlds » دوبی چند ماه پس از بازگشایی یک پارک موضوعی اعلام کرد قصد دارد تا بزرگ‌ترین پارک موضوعی جهان را با تمرکز بر شخصیت‌های کارتونی و بازی‌ها کامپیوتری راه بیندازد. به گزارش رویترز، این کمپانی که در دوبی واقع شده با همکاری ۸ نام بزرگ جهانی از جمله نیکلودئون، ویاکام، مِتل و پوکمون می‌خواهد این پروژه چندین میلیارد دلاری را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقدامات جهانی در نوع خودش ایجاد کند و نخستین پارک موضوعی بر مبنای شخصیت‌های این بازی‌ها را در خاورمیانه شکل دهد.

دوبی و ابوظبی در سال‌های اخیر در این زمینه برنامه‌ریزی‌های زیادی کرده‌اند و عربستان سعودی نیز که محافظه کارترین کشور در این منطقه محسوب می‌شود ساخت سه پارک جدید موضوعی را در دست دارد.

یک منبع گفته است این طرح شامل فروش حدود ۳۰ درصد سهام کمپانی می‌شود و بازار مالی دوبی یا لندن در آن سهیم خواهند بود. در این میان برخی از عرضه عمومی سهام این کمپانی برای نخستین بار صحبت به میان می‌آورند، هرچند مدیر عامل IMG Worlds این احتمال را رد ‌کرده است. این پروژه با پروژه ۲ میلیون فوت مربعی با سقف قابل باز و بسته شدن فرق دارد که با نام «جهان ماجرا» در ماه آگوست کارش را آغاز کرد. برای این پروژه بیش از ۱.۵ میلیون فوت مربع پیش بینی شده است.

پارک جدید سالانه ۴ میلیون نفر را جذب می‌کند و پیش بینی می‌شود که پارک موجود نیز همین قدر در جذب مخاطب موافق باشد. حدود نیمی از این بازدیدکنندگان از شهروندان امارات عربی هستند و دیگران توریست‌هایی هستند که از کشورهای عربی، هند، چین، بریتانیا و آلمان راهی این منطقه می‌شوند.

به گفته مدیرعامل بخشی از بودجه ساخت پارک جدید از درآمد پارک قبل تامین خواهد شد. بانک اسلامی ابوظبی در سال ۲۰۱۴ برابر ۱.۲ میلیارد درهم (معادل ۳۲۷ میلیون دلار آمریکا) برای ساخت یک پارک موضوعی تامین کرد.

نیکلودئون شبکهٔ تلویزیونی آمریکایی و یکی از شبکه‌های ام‌تی‌وی است که در سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ در سرزمین‌های دیگر از جمله اروپا، خاورمیانه، روسیه و آسیا گسترش یافت. مخاطبان این شبکه بیشتر کودکان ۶ تا ۱۲ ساله و نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله هستند.

shahin gasht

shahin gasht

shahin gasht

pic487676210001

مقالات مرتبط


 • اولین آسمان خراش دینامیکی جهان در دبی

  برج دینامیکی ( Dynamic Tower ) که همچنین با نامهای ساختمان معماری دینامیکی ( Dynamic Architecture Building ) و برج داوینچی ( Da Vinci Tower ) نیز معروف است یک طرح آسمانخراش ۴۲۰ متری – ۸۰ طبقه ای برای شهر دبی است. معمار این برج چرخان دیوید فیشر است.

 • رفت و آمد آسان در دبی با مترو السریع السیر

  مترو دبی یک شبکهٔ خطوط خودکار مترو در دبی، امارات متحده عربی است. این شبکهٔ مترو دارای ۴ خط قرمز، سبز، آبی و بنفش است که توسط ۴۷ ایستگاه به هم متصل می‌شود. تمام ایستگاه‌ها دارای سیستم پیشرفتهٔ تهویهٔ هوا است. مترو دبی ارزان‌ترین خطوط متروی جهان پس از متروی تهران است.

 • مجمع الجزایر مصنوعی دبی

  شاهین گشت در این مقاله قصد دارد جزایر مصنوعی که قطعا سفر به آنجا برای انسان های اهل سفر و گرشگر یک آرزوست را معرفی کند. در ابتدا این سواحل مصنوعی یک سازه چوبی بودند که بر روی آب های خلیج فارس شناور بودند، اما با گذشت زمان با احیای آن جزیره‌ای را ایجاد می‌کنند و سپس سازه‌هایی دیگر روی آن می‌سازند. در ادامه با شاهین گشت همراه باشید.

 • معرفی بهترین و معروف ترین تحفه های دبی

  در حقیقت سوغات فرهنگ و رسوم یک ملت را در خود جای داده است؛ حال می خواهد یک کلاه ساده باشد یا جواهرات گران قیمت. در این مقاله شاهین گشت قصد دارد شما عزیزان را با بهترین سوغاتی های دبی آشنا سازد.

 • خیابان های دبی تبدیل به موزه هنرهای دستی شد

  یک طرح هنری عام از هنرمندها خواسته ساختمان‌های خیابان دوم دسامبر دبی را دیوارنگاری کنند.