logo

شماره پشتیبانی :85524-021

لذیذترین غذاهای روسیه

96/05/15

پهناورترین کشور جهان، یکی از زیباترین و باشکوه ترین کشورهای جهان نیز می باشد. این کشور، در روزگاران قدیم، سرزمین قدرتمندترین مردمان کره ی زمین بوده است که هزاران حادثه ی پر تلاطم و افسانه های باورنکردنی را در دل خود جای داده است.

این کشور پهناور هنوز هم پرقدرت و باصلابت ایستاده و در کنار طبیعت بی نظیرش، هنوز صاحب عظیم ترین و باشکوه ترین ساختمانها و کاخ ها و بناهای قدیمی است که باید پای در این سرزمین دور گذاشت و از نزدیک آنها را دید و شنونده ی داستان ها و حوادث تاریخی آنجا بود. دید و بازدید از کاخ ها و بناهای بسیار عظیم روسیه ، نیازمند پیاده روی های طولانیست و از طرفی هوای سرد روسیه ، میل شما را به صرف غذای گرم و لذیذ، دوچندان میکند. در این لحظه اگر بدانیم چه میخواهیم میل کنیم و به کجا برویم، میتوانیم نهایت لذت را از سفر خود ببریم. با ما همراه باشید تا با غذاهای لذیذ روسی آشنا شویم.

برشچ borscht

کمتر پیش غذایی، لذیذتر از یک کاسه سوپ داغ در هوای سرد روسیه میتواند لذتبخش باشد پس ما قدیمی ترین سوپ سنتی روسی را به شما پیشنهاد میکنیم. برشچ یکی از اصلی ترین و لذیذترین غذاهای روسی است که بدون میل کردن آن نمیتوان روسیه را ترک کرد. ترکیب ساده ی چغندر و کلم با تکه ی کوچک پنیر ذوب شده بر روی آن که گاهی سیب زمینی و گوشت نیز به آن اضافه میشود، شما را غافلگیر خواهد کرد. در کنار این سوپ بی نظیر، یک تکه نان سیر سنتی که به تازگی پخت شده، نیز سرو میشود. شاید باور نکنید اما این غذا در عین حال که ساده است، به طرز شگفت انگیزی لذیذ و خوشمزه نیز می باشد و شما را خواستار میل کردن غذاهای محلی بیشتری میکند.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

Mashroom Julienne

مردم روسیه عاشق طعم منحصربفرد قارچ هستند و غذاهای خارق العاده ای را با قارچ طبخ میکنند. به همین دلیل، میتوان انواع قارچ ها را در روسیه یافت. اگر به رستورانهای روسیه بروید، حتما پیش غذای لذیذ Mashroom Julienne را در منوی رستوران خواهید دید. این پیش غذا، طعمی شبیه بیف استروگانف دارد اما بدون گوشت است و با ورقه های نازک قارچ، پنیر، خامه ترش که بر روی لایه ای نان قرار گرفته است، تهیه میشود و مانند اکثر غذاهای روسی از مواد ساده ای تشکیل شده است که با مهارت سرآشپزهای روسی طبخ شده است.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

پالمنی Russian dumpling / pelmeni

پالمنی خوشمزه، از یک لایه ی نازک خمیری تشکیل شده است که با گوشت بره و یا ماهی و گاهی نیز با قارچ کرم دار پر شده است اما یک تفاوت اصلی با دامپلینگهای کشورهای دیگر دارد. در پخت این دامپلینگ از گیاهان معطر نیز استفاده شده و طعم آن را منحصربفرد کرده است. زمانی که میخواهید پالمنی را سفارش بدهید، باید بگوید که میخواهید آبپز آن را میل کنید و یا به صورت سوپ برایتان سرو کنند. پس از میل کردن پالمنی بی نظیر لذت ببرید.

شاهین گشت

شاهین گشت

ماهی سالمون دودی Smoked Salmon or Salted Herrring

در اکثر میهمانی های روسیه ، ماهی سالمون دودی و شاه ماهی نمک سود شده‌ ی رودخانه های این کشور، طبخ میشود که به تنهایی یا در کنار پنکک سرو میشود. سرآشپزهای روسی به طرز ماهرانه ای این غذاهای دریایی را معطر و خوش طعم میکنند که پس از میل کردن آنها، عاشق غذاهای دریایی خواهید شد. همچنین مردم روسیه از میهمانان خود با غذای ویژه ای پذیرایی میکنند که از نوعی شاه ماهی تهیه میشود. این غذای منحصربفرد با لایه های سبزیجات پخته شده، چغندر، پیاز و سس مایونز طبخ میشود.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شیشلیک Shishlyik

اگر ماهی نیم پز با ذائقه ی شما متناسب نیست، تکه های برشته شده ی گوشت و ماهی بر سیخ کباب قطعا لبخند رضایت را بر روی لبهای شما مینشاند. در کشور روسیه شیشلیک را با مرغ و یا ماهی قزل آلا نیز میپزند و در کنارش فطیر، ترشی روسی، و گاهی سس تند گوجه نیز سرو میکنند. حتما آن را امتحان کنید و از طعم فراموش نشدنی آن لذت ببرید.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

سالاد روسی Russian Salad

این غذای بین المللی برای همه ما شناخته شده است و با حضور در کشور روسیه ، شانس میل کردن سالاد روسی در زادگاهش را داریم. در روسیه ، این سالاد را با طعمی متفاوت و البته لذیذتر میل خواهید کرد زیرا از تازه ترین و با کیفیت ترین مواد غذایی تهیه میشود و البته سس مایونز آن کمی سبک تر است. مواد تشکیل دهنده این سالاد معروف، خیار تازه، نخودفرنگی، سیب زمینی سرخ شده، خامه ترش و تخم مرغ است. سرآشپز Lucien Olivier، در سال 1800میلادی، دستور پخت متفاوتی از سالاد روسی را تهیه کرد که به طرز باور نکردنی خوشمزه بود و پس از آن، این سالاد را Olivier Salad نیز نامیدند.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

مینی پای روسی / پیراشکی Mini_Pies / Pirozhki

خمیر خوشمزه ای که با سبزیجات معطر پر شده ، گوشت و ماهی سالمون پر میشود. اما میشود سیب زمینی و تخم مرغ، را هم به آن اضافه کرد.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

استروگانف Stroganoff

استروگانف غذایی روسی است که در سرتاسر دنیا بر روی میزهای شام میتوان دید. البته با حضور در کشور روسیه ، فرصت استثنایی میل کردن استروگانفی خوشمزه تر، تردتر و بسیار معطر را در خانه اش دارید. پس استروگانف روسی را فراموش نکنید.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

کیک عسلی Honeycake

پس از میل کردن غذاهای لذیذ روسی، کیک عسلی را به شما پیشنهاد میکنیم. این کیک پیچیده از ده ها لایه ی بسیار نازکی تهیه شده که بین لایه های آن با عسل و کرم، طعم دار شده اند. این کیک لذیذ را یک شب قبل میپزند تا زمانی که سرو میشود کاملا طعم دار شده باشد.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

مترجم : صدیقه نظری