logo

شماره پشتیبانی :85524-021

مکان های برگزیده برای دیدن چراغانی تعطیلات زمستانی

در سرتاسر دنیا چراغانی های چشم گیری به مناسبت های مختلف انجام می گیرد که در این ایام پایانی سال میلادی، تمامی مسیحیان کشور های مختلف برای برپایی جشن کریسمس و تعطیلات زمستانی، تمام سعی خود را می کنند که شهر خود را با تزیین و ریسه بندی چراغ های رنگارنگ، خاطره خوشی را در اذهان عموم پدید آورند. مجله گردشگری شاهین گشت اینار به معرفی 10 مکان برگزیده برای دیدن چراغانی تعطیلات زمستانی می پرادازد. در ادامه باشاهین گشت همراه باشید.

با نزدیک شدن به آخر ماه نوامبر بسیاری از اروپاییان در تلاش هستند تا در زمان یک ماهه باقی مانده تا انتهای سال تدارکات لازم برای یرگزاری کریسمس را فراهم کنند از رو چراغانی ها و تزئینات خود را انجام می دهند.

ونیز (Vienna, Austria )

شهر ونیز روایتگر عشاق جهان است . با ورود به این شهر در فصل زمستان، خیابان ها ، کوچه ها ،مغازه ها و شاخه های درختان کاج را در سطح شهر مشاهده می کنید که با ریسه های زیبا و لامپ های رنگارنگ و درخشان و روبان های ابریشمی آزین بندی شده اند.

لوسترها و چلچراغ های عظیم در مسیر منتهی به کلیسای جامع (Cathedral) روشنند، و همه روزه در قصر Schönbrunn Palac کنسرت های مرتبط باظهور برگزار می گردد.

شاهین گشت

باغ های Tivoli کپنهاگ دانمارک (Tivoli Gardens, Copenhagen )

معبد پا گودا یکی از دیدنیهای شانگهای چین، در پارك و در جاده اي به همين نام واقع شده است و به علت مراسم خاصي كه در آن انجام مي شود داراي شهرت است.

مراسم مخصوص اين معبد به نام بل استریکینگ كه يكي از 8 جاذبه توریستی شانگهای است در 31 دسامبر هر سال اجرا مي گردد. اين معبد قديمي ترين و بزرگترين عبادتگاه و از بهترین جاذبه های گردشگری چین است که از محبوبیت خاصی در میان ژاپنی ها برخوردار است.

شاهین گشت

گرند پلیس بلژیک ( Brussels, Belgium)

گرند پلیس در بلژیک بوسیله ساختمان های سیصدساله و برج شهر احاطه گشته و در شب ها نمایی بسیار جذاب دارد. در ایام کریسمس اجرای برنامه ها به همراه موسیقی و نور فضایی بسیار رویایی را در این محل تجربه خواهید کرد. و 240 غرفه در این ایام در گرند پلیس آماده پذیرایی و خدمات و ... می باشد.

شاهین گشت

باغ های کال وی گرجستان ( Callaway Callaway Gardens)

هشت میلیون چراغ برای پوشش چشم انداز این منطقه ی جنگلی تفریحی استفاده می شود، که امسال 20 مین سالگرد برای جشن فانتزی سالیانه آن است ( 18-30 آذر). تزیینات چراغ ها بر روی درختان به شکلی است که نمایشگر صحنه های مربوط به تعطیلات باشد، مواردی مانند قدم رو رفتن سربازان اسباب بازی، و یا با موضوعات مرتبط با طبیعت مانند دره Snowflake.

دو صحنه ساحلی با چراغ های در حال حرکت نمایشگر داستان های " آن شب قبل از کریسمس بود" و " ولادت" هستند. این تفرجگاه دارای اماکنی برای خرید، صرف غذا و یا دیدار با بابا نوئل است.

شاهین گشت

کلمبیا - مادلین (Medelln, Colombia )

این مرکز قدیمی خرید و فروش و قاچاق مواد مخدر، طی ایام تعطیلات کریسمس، موج جدیدی از زندگی و عطر تازگی را بوسیله ی چراغ های فانتزی ایجاد می کند. چترهای درختی که به شکل های مختلف و بزرگی تزئین شده اند و اشکال سه بعدی نورانی که بر رودخانه مادلین غلطانند، به همراه پیاده رویی که مانند کارناوال پر از غرفه های فروش مواد غذایی است.

شاهین گشت

ترجمه و جمع آوری: لیلی چاوشی

مقالات مرتبط