logo

شماره پشتیبانی :85524-021

علت انتخاب نام های غمگین برای برخی مکان ها!

96/11/18

مکان‌های مختلفی در دنیا وجود دارند که در غم و بدبختی جاویدان فرورفته‌اند، اما تنها با اسم! حال دلیل انتخاب این نام ها چیست!

علت انتخاب نام بسیاری از این مکان‌ها تاریخچه غمگین آن‌ها در زمان استعمارشان توسط دیگر کشورها و اتفاقات ناگوار اکتشاف‌ کننده‌ها و مهاجران بوده است. در این مقاله میخواهیم به معرفی برخی از این مکان ها بپردازیم.

جزیره ناامیدی

این جزیره یکی از ۷ جزیره غیرمسکونی در جزایر آکلند در نزدیکی نیوزیلند است که گذشته ی ناامیدکننده‌ای دارد. در سال ۱۸۶۶ میلادی، یک کشتی به تپه‌های سنگی در کرانه غربی جزیره آکلند اصابت کرده و در هم شکست. این برخورد منجر به مرگ ۶۸ مسافر در کشتی شد. ۱۵ تن که از این رویداد ناگوار جان سالم به در بردند به جزیره ناامیدی پناه بردند و به مدت ۱۸ماه در انتظار کمک بودند.

همچنین در سال ۱۹۰۷ کشتی دیگری در کرانه جزیره ناامیدی شکسته و غرق شد. در این حادثه ۱۲ تن غرق شدند و ۱۶ تن به مدت ۷ ماه در انتظار کمک در جزیره زندگی می‌کردند.

شاهین گشت

ساحل کشتارگاه

ساحل سلاخی در ساسکس کانتی، دلور در ایالت متحده آمریکا قرار دارد. در مورد این کرانه سه داستان نقل شده است؛ برخی میگویند این نام پس از ویلیام اسلوثر ، یک پست‌چی محلی در نیمه قرن ۱۹ برای این کرانه انتخاب شده است. بعضی‌ها هم ادعا می‌کنند که این نام بعد از مرگ دسته‌جمعی خرچنگ‌های نعل‌اسبی در این ساحل انتخاب شده است. هر سال آب دریا این خرچنگ‌ها را به ساحل می‌آورد و آن‌ها در شن‌ها جان می‌سپارند. همچنین خرچنگ ها تخم‌های خود را نیز در ساحل می‌ریزند و به دلیل جزومد پایین، تخم‌ها به گل نشسته و محکوم به مرگ می‌شوند.

مورد آخر که خیلی مورد تایید مسئولین نیست به یک افسانه محلی بر می‌گردد: مردی به اسم بربانت که در اواسط قرن ۱۸ میلادی زندگی می‌کرد، بسیاری از بومی‌های ساکن در این منطقه را به توپ بست تا از شکست خود و شورش احتمالی مردم پیشگیری کند.

شاهین گشت

بلندی‌های قحطی

بلندی‌های قحطی و گرسنگی یک اجتماع غیررسمی و سازمان نیافته در جکسون کانتی، ارگان واقع در ایالت متحده آمریکا می باشد. نام این منطقه در سال ۱۸۸۳ میلادی به علت خاک بایر و گرانیت‌ مانند که امکان هیچ نوع کشت‌ و برداشتی را نداشت انتخاب شده است.

شاهین گشت

مقالات مرتبط


 • معرفی هتل ساحلی 5 ستاره کرست | پوکت

  گشت و گذار در کنار سواحل زیبا و لذت بردن از آب تمیز و گوارای ساحل پاتونگ از محبوب ترین تفریحات مردمان آسیا و اروپا است. یکی از شهرهایی که با داشتن سواحل نابش مورد توجه گردشگران قرار گرفته ساحل زیبای پوکت در کشور تایلند می باشد که مجله گردشگری شاهین گشت به آن سفر کرده و راهنمایی برای سفر به این هتل ساحلی آماده نموده است که پیش از سفر می تواند یار شما باشد.

 • هتل ساحلی مارینا گرند بیچ | وارنا

  در سال های اخیر بلغارستان یکی از مراکز مهم گردشگری ایرانیان تبدیل شده است، به همین دلیل می خواهیم به این کشور زیبا و جذاب سفر کوتاهی داشته باشیم تا بیشتر با هتل های این کشور جهت اقامتی به یاد ماندنی آشنا شویم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 • هتل ساحلی بلک ریزورت | آنتالیا

  انتخاب اقامتگاه مناسب و استثنائی برای داشتن یک سفر به یادماندنی یکی از المان های اصلی سفر در نظر گرفته می شود. می توان با کمی جستجو در سایت های نظیر بوکینگ هتل های مورد تایید مسافران را پیدا کرد و نهایت لذت را در طول اقامت در سفر برد.با ما همراه باشید.

 • هتل ساحلی Pine Bay | کوش آداسی

  در بخش معرفی هتلها، این بار به سراغ اقامتگاه ساحلی Pine Bay Holiday Resort میرویم و برایتان از ویژگی های این اقامتگاه مینویسیم. سپس میتوانید با خیالی آسوده و بر حسب علایق و خواسته هایتان، هتل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 • اقامتگاه ساحلی Outrigger Laguna Phuket | پوکت

  اگر قصد سفر به تایلند و گذراندن تعطیلات در یکی از افسانه ای ترین مناطق توریستی را دارید، در این مقاله همراه ما باشید.

 • پانجین ساحلی عجیب و قرمز رنگ

  در شرق دور و در کشور چین جاذبه ای بی نظیر وجود دارد . ساحل قرمز پانجین در چین از زیباترین های طبیعت است .