logo

شماره پشتیبانی :85524-021

نکات مهم برای سفر به مراکش

95/10/29

سفر به مراکش هم از طریق خطوط هوایی و هم کشتی امکان پذیر است، فقط این انتخاب به میزان بودجه ی شما بستگی دارد. اما قطعا این سفر می تواند یک تجربه ی تکرار نشدنی باشد. قبل از سفر خوب است برخی مسائل را بدانید و رعایت کنید.

1. انتخاب راهنمای خوب

ممکن است که هزینه اش کمی بیشتر باشد اما سعی کنید یک راهنمای محلی خوب استخدام کنید. برای انتخاب می توانید از مردمان محلی نیز کمک بگیرید. تحقیقات گسترده ای در این مورد انجام دهید و سپس یک راهنمای خوب انتخاب کنید. وجود راهنمای حرفه ای لذت لذت سفر و کسب تجربه ی شما را دو برابر می کند.

2. لباس مناسب داشته باشید

سعی کنید در این کشور ،لباس مناسبی به تن کنید که بدن شما را تا حد زیادی بپوشاند. همیشه چیزی بر روی سر خود قرار دهید. خانم ها حتما باید هنگام ورور به مساجد شال و یا روسری روی شانه ها و سر خود داشته باشند.

3. چانه زدن را فراموش نکنید

چانه زدن در مراکش هنگام خرید می تواند تجربه ی خوبی باشد زیرا با چانه زدن می توانید به قیمت های بسیار خوبی دست یابید.

قبل از خرید،قیمت کالای انتخابی را از چندین مغازه بپرسید و سپس در مغازه ای که بهترین قیمت را ارائه می دهد،

از استعداد چانه زنی خود استفاده کنید.

4. بهداشت و تغذیه

همیشه دستان خود را با آب و صابون بشویید. از آب بطری استفاده کنید و استفاده از یخ را فراموش کنید. غذا و سبزیجات را به صورت کاملا پخته شده استفاده کنید.

چند نکته ی دیگر:

اکثر مغازه ها و موزه ها در روز جمعه (بعد از ظهر) بسته می شوند زیرا آنروز را مقدس می دانند.

-تقریبا تمام مراکشی ها صمیمی و صادقانه هستند و جرم های خشونت آمیز بسیار نادر است. با این حال عاقلانه است که محتاطانه عمل کنید.

-در رابطه با انعام دادن دقت لازم را داشته باشید

.مثلا در رستورانهای محلی 1$ برای هر شخص و در رستورانهای بهتر 3 تا 5$ باید انعام بدهید.

-کوه های اطلس شب هنگام بسیار سرد است.اگر برای پیاده روی و یا کوهنوردی می روید، حتما لباس گرم بپوشید.

شاهین گشت

مقالات مرتبط


  مزیت آیفون 7 جدید در زمینه سفر و گردشگری

  چهارشنبه گذشته اپل آیفون و ساعت هوشمند جدید خود را معرفی کرد. این شرکت که همیشه در معرفی تکنولوژی جدید و کارآمد در زندگی روزمره پیش‌رو بوده است، همیشه امکانات مناسبی را در گجت‌های خود برای مسافران و دوست‌داران طبیعت قرار داده است. در این مقاله قصد داریم ویژگی جدید آیفون و ساعت هوشمند جدید اپل را در زمینه سفر و گردشگری مورد بررسی قرار دهیم. با شاهین گشت همراه باشید.

  با انجام این روش های کاربردی از هزینه سفرهای خود بکاهید

  به وسیله توصیه هایی که در ادامه می خوانید، میتوان از مخارج اضافی سفر کاسته و ضمن کسب یک تجربه خوب مسافرت، در عین حال سفر ارزان تری را داشته باشید.

  راهنمای کامل ملزومات سفر

  اگر قصد دارید سفری دل چسب داشته باشید و تجیهیزات کاملی را داشته باشید، باید تمام مواردی که ما به شما خواهیم گفت را در نظر بگیرید و . مطمئنا شما هم دوست دارید از تک تک لحظات سفر لذت ببرید کوله سفر را ببندید و این بار همراه مجله گردشگری شاهین گشت با یک کوله‌بار پر از خاطره‌ی خوب از خانه برگردید.