logo

شماره پشتیبانی :85524-021

ممنوعیت پنج کشور از پذیرش در هتل های جنوب چین

پلیس چین به هتل‌های شهر «گوانگ ژو» مرکز استان «گوانگ دونگ» دستور داده است تا از پذیرش مسافران کشورهای ترکیه، افغانستان، سوریه، عراق و پاکستان خودداری کنند.

95/6/8

شاهین گشت: برخی از هتل‌های چینی در جنوب این کشور اعلام کردند که به دستور پلیس این منطقه از این پس امکان پذیرش شهروندان پنج کشور اسلامی از جمله پاکستان را نخواهند داشت. پلیس چین به هتل‌های شهر «گوانگ ژو» مرکز استان «گوانگ دونگ» دستور داده است تا از پذیرش مسافران کشورهای ترکیه، افغانستان، سوریه، عراق و پاکستان خودداری کنند.

یکی از این هتل‌ها از علت ممنوعیت شهروندان این پنچ کشور اظهار بی اطلاعی کرد. به گفته پلیس چین، در حالی که برخی هتل‌ها ارزان قمیت هستند بنابراین، به احتمال زیاد افرادی متاثر از افراط گرایی و فقیر در چنین مکانهایی اقامت می‌کنند. احتمال می‌رود که اصلی ترین دلیل این تصمیم بخاطر اجلاس سران گروه «جی بیست» در شهر «هانگ جو» در شرق چین گرفته شده است این اجلاس قرار است 14 و 15 شهریور ماه سالجاری برگزار شود.

سخنگوی وزارت خارجه چین موضوع خودداری از پذیرش مسافران کشورهای یاد شده در این مدت را تایید نکرد و اظهار بی اطلاعی کرد. یاد آوری می‌شود که منطقه مسلمان نشین «سین کیانگ» هرازگاهی مورد اتهامات مقامات چینی قرار می‌گیرد. به گفته این مقامات چینی، مسلمانان این منطقه از طریق مرزهای آسیای مرکزی و برخی کشورهای خاورمیانه به سوریه و عراق می‌روند و فعالیتهای تروریستی انجام می‌دهند بنابراین ممکن است در بازگشت به سین‌کیانگ دست به اقدامات خشونت آمیز بزنند.

shahin gasht

تسنیم

pic071035210001

تورهای مرتبط


مقالات مرتبط


    مرتفع ترین پل شیشه ای جهان در هونان چین

    مهندسین چینی به تازگی ایده ای جدید را پیاده کرده اند که در جای خود بسیار جالب است. اگر از ارتفاع نمی ترسید قطعا پل شیشه ای چین یکی از جاذبه های جالب و دیدنی برای شما خواهد بود. این سازه، قله‌های هر یک از طرفین دره را به یکدیگر متصل می‌کند. همچنین نوعی طناب فنردار برای علاقه‌مندان به پرش بانجی در وسط این سازه قرار می‌گیرد که مرتفع‌ترین طناب فنردار برای این ورزش، بر روی کره زمین است.