logo

شماره پشتیبانی :85524-021

هجوم مردم قطر به فروشگاه ها + تصاویر

96/03/16

بسیاری از شهروندان قطر پس از اعلام قطع روابط کشور های عربی، برای خرید مواد غذایی به فروشگاه ها هجوم بردند.

شاهین گشت

قطر کشوری کوچک اما غنی از نفت است و بیشتر بخش های آن را بیابان هایی تشکیل می دهند که مناسب کشاورزی نیستند. قطر 99 درصد مواد غذایی خود را از خارج تامین میکند. به همین دلیل قطری ها پس از اعلام قطع روابط کشور های عربی به مغازه ها هجوم بردند.

توقف کامیون های مواد غذایی در مرز قطر و عربستان سعودی

واشنگتن پست با اشاره به اینکه مواد غذایی تنها باید از مرز زمینی قطر با عربستان سعودی عبور کنند تا وارد قطر شوند و این در حالیست که شبکه تلویزیونی "الجزیره" از کامیون های مواد غذایی متوقف شده در مرز قطر و عربستان سعودی خبر داده است.

آسیب اقتصادی به قطر

تحرکات کشورهای عربی علیه قطر جدا از صف های طولانی برای خرید مواد غذایی و قفسه های خالی سوپرمارکت ها در این کشور، از طرق دیگر نیز باعث آسیب اقتصادی به قطر می شود زیرا این کشور بیشتر مواد مورد نیاز خود برای زیرساخت ها و پروژه های ساخت و سازش را وارد می کرد و این بدان معناست که برگزاری رویدادهای پر اهمیتی مانند جام جهانی فیفا 2022 و همچنین صنعت کشتیرانی و بنادر و سیستم بانکی قطر نیز با مشکلات جدی روبرو خواهد شد.

پیشنهاد "ایران " به "قطر"

ایران پیشنهاد تامین مواد غذایی قطر را در عرض 12 ساعت مطرح کرده است.

«هالی داگرس» تحلیلگر مسائل آمریکا و ایران در شبکه اجتماعی توئیتر اینطور نوشته است: این بحران (کشورهای عربی با قطر) بیشتر از آنکه قطر را برای دور کردن از ایران تحت فشار قرار دهد، آنها (دوحه و تهران) را به هم نزدیک تر کرده است.

در همین حال سیدرضا نورانی در واکنش به تحریم‌های جدید کشورهای عربی علیه قطر که شامل ارسال مواد غذایی نیز می‌شود، اظهار داشت: تنها راه ارتباط زمینی با قطر از طریق عربستان میسر است و با تشدید تحریم‌ها علیه این کشور ایران نزدیک‌ترین کشور به قطر است که می‌تواند از طریق راه آبی با طی مسافتی 12 ساعته محصولات غذایی را به این کشور صادر کند.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت