logo

شماره پشتیبانی :85524-021

تقدیر از رئیس پیشین سازمان میراث فرهنگی با هدیه میلیونی + تصاویر

96/5/31

در مراسم تودیع رئیس پیشین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از طرف اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس جمهوری؛ به زهرا احمدی پور یک تابلو پارچه «زربفت» هدیه داده شد. هدیه‌ای که مجری این مراسم نیز با جمله «هدیه‌ای با ارزش» توصیف کرد.

شاهین گشت

شاهین گشت : ر مراسم تودیع زهرا احمدی پور - رئیس پیشین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از طرف اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس جمهوری؛ یک تابلو پارچه زربفت هدیه داده شد. هدیه‌ای که مجری این مراسم نیز با جمله «هدیه‌ای با ارزش» توصیف کرد.

در سنوات نه‌چندان دور در ایران نیز مرسوم بود که در مراسم‌های مهم برای اهدای هدیه با ارزش به افراد، پارچه زربفت هدیه می‌دادند.

حال در این رابطه و به گفته کارشناسان مربوطه، پارچه زربفتی که به رئیس پیشین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هدیه داده شد، وزنی برابر با ۸۰ گرم داشته و، چون «زربفت» نیز بر مبنای وزن قیمت گذاری می‌شود این پارچه «زربفت» بدون احتساب ارزش تابلو؛ حدود سی و دو میلیون ریال ارزش دارد.

شاهین گشت

زری نفیس‌ترین و افسانه‌ای‌ترین منسوج ایرانی که در روزگار رونق و رواج خود شهرتی عالمگیر داشته و هم‌اکنون نمونه‌هایی از آن زینت‌بخش موزه‌ها و سایر مراکز هنری ایران و دیگر کشور‌های جهان است و دارای سابقه‌ای طولانی از لحاظ بافت و تولید است. ایران قرن‌ها تولیدکننده اصلی پارچه‌های زری برای دربار‌ها و کلیسا‌های جهان، از لندن تا توکیو بوده است.

منبع: تسنیم

مقالات مرتبط