logo

شماره پشتیبانی :85524-021

هزینه های سرسام آور خانواده ترامپ برای تأمین امنیت و سفر

هزینه های سفر و تأمین امنیت دونالد ترامپ و خانواده اش همه رکورد های سابق در ریاست جمهوری ایالات متحده را شکست. این هزینه ها معادل هزینه های باراک اوباما در یک سال است.

شاهین گشت

شاهین گشت: هزینه های سفر و تأمین امنیت دونالد ترامپ و خانواده اش همه رکورد های سابق در ریاست جمهوری ایالات متحده را شکست. این هزینه ها معادل هزینه های باراک اوباما در یک سال است. تنها یک ماه پس از حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید، هزینه های او و خانواده اش به طرز سرسام آوری زیاد بوده و نگرانی هایی را برای آمریکا به وجود آورده است.

به گزارش واشنگتن پست، ترامپ از زمان آغاز به کار خود به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده، هزینه ای بالغ بر 11.3 میلیون دلار (معادل 10.6 میلیون یورو) به دولت این کشور تحمیل کرده است که این هزینه را مالیات دهندگان تأمین می کنند.

این هزینه تقریبا معادل هزینه صرف شده یک ساله در زمان ریاست جمهوری باراک اوباماست. اوباما در هشت سال ریاست جمهوری خود به طور متوسط هر سال هزینه ای معادل 12.1 میلیون دلار داشته که در مجموع در طول کل دوره خود 97 میلیون دلار هزینه کرده است.

شاهین گشت

چنین هزینه ای چگونه توجیه می شود؟

به طور عمده، این هزینه برای شارژ بسیاری از سفر های دونالد ترامپ و تأمین نیاز های امنیتی او خرج شده است. به خصوص این هزینه زمانی آنقدر سرسام آور می شود که بدانیم دونالد ترامپ چندین بار به کاخ سفید زمستانی در فلوریدا سفر کرده است. از آنجا که هر ساعت پرواز دونالد ترامپ، برای نیروی هوایی آمریکا 200.000 دلار هزینه بر می دارد و او نیز در یک ماه اخیر سه بار به این کاخ سفر داشته، بنابراین سفر هایش به این کاخ هزینه ای معادل 10 میلیون دلار برای خزانه داری فدرال به دنبال داشته است.

شاهین گشت

محافظت سخت کاخ سفید زمستانی

این هزینه ها شامل استقرار یک دستگاه امنیتی قابل توجه در گارد ساحلی، یک دستگاه امنیتی در محل اقامت مار-ئه-لاگو در ساحل با سیستم امنیتی بسیار پیچیده و تأمین امنیت محل اقامت رئیس جمهور با حفاظت ویژه در پام بیچ (شهری در فلوریدا) می شود. همچنین پام بیچ قصد دارد برای تأمین این هزینه ها از واشنگتن درخواست کمک کند، زیرا هزینه های امنیتی، ترافیک و سفر در این شهر خیلی گران است.

کلانتر این منطقه مدعی شده که رئیس جمهور آمریکا روزانه هزینه ای حدود 60.000 دلار بابت اضافه کاری پرسنل پلیس در این شهر پرداخت می کند. با توجه به این وضعیت، شهر دار «بدمینیستر» قصد دارد از آمدن چندبار در سال دونالد ترامپ به این شهر کوچک برای تفریح و بازی گلف جلوگیری کند.

هزینه تخمین زده شده برای این جابه جایی 300.000 دلار است و شهردار این شهر، استیون پارکر در این باره گفته: «ما می خواهیم با آغوش باز از رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ استقبال کنیم، اما نمی خواهیم که وزن مالیات بر دوش مالیات دهندگان در طول بازدید و سفر رئیس جمهور سنگینی کند.»

هزینه های مربوط به سفرهای خانواده دونالد ترامپ

علاوه بر هزینه های اقامتی خانواده ریاست جمهوری در فلوریدا، برج دونالد ترامپ در نیویورک نیاز به ویژگی های عمده امنیتی دارد که روزانه هزینه ای بالغ بر 500،000 دلار برای حفاظت آن لازم است. صرف نظر از خود ترامپ، در رده دوم می توانیم هزینه های مربوط به محل اقامت همسرش، ملانیا و پسرش بارون را قرار دهیم. به اضافه همه هزینه ها، سرویس مخفی، مسئولیت حفاظت از رئیس جمهور و نیز امنیت خانواده اش هزینه های دونالد ترامپ را افزایش می دهد. در مقایسه با اوباما، هزینه های ترامپ بسیار بیشتر است. به خصوص که دختران باراک اوباما در زمان ریاست جمهوری پدرشان مدرسه ای بودند، اما فرزندان دونالد ترامپ در دنیای کسب و کار به سر می برند.

این امر به ویژه در مورد اریک ترامپ (فرزند سوم و پسر دوم دونالد ترامپ) که سفر اخیرش به اروگوئه بیش از 97.000 دلار برای آمریکا هزینه داشته است. در مورد جزییات این سفر می توانیم بگوییم که 88.320 دلار آن توسط دولت برای رزرو اتاق هتل و مسائل امنیتی آن پرداخت شده و بقیه هزینه آن را سفارت آمریکا در مونته ویدئو متقبل شده است. هزینه اقامت پسر ترامپ برای سفر به جمهوری دومینیکن 5.470 دلار و برای سفر به دوبی بیش از 16.000 دلار بوده است.

شاهین گشت

منبع: دنیای سفر

مقالات مرتبط