logo

شماره پشتیبانی :85524-021

هشدار جدی به مشتاقان زیارت عتبات عالیات

هشدار سازمان حج و زیارت نسبت به فعالیت مجموعه‌های غیرمجاز در زمینه زیارت اربعین/ زائران از تحویل مدارک خود به دفاتر نامعتبر خودداری کنند

95/7/18

شاهین گشت: سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به فعالیت مجموعه‌های غیرمجاز در خصوص سفر اربعین هشدار داد و از مشتاقان زیارت عتبات خواست از تحویل مدارک به دفاتر نامعتبر خودداری کنند.

در متن اطلاعیه این سازمان آمده است: متاسفانه عده‌ای با تشکیل موسسات موقت و غیر مجاز با هدف کسب منافع و سوء استفاده از احساسات پاک مذهبی مردم شریف سعی دارند با وعده ارائه ویزا و بیمه ارزان قیمت، در روند متمرکز و منظم ساماندهی زائران اخلال ایجاد کنند.

متقاضیان زیارت اربعین برای دریافت ویزا از مراجعه مستقیم به سفارت و کنسولگری‌های کشور عراق خودداری کنند و صرفاً از طریق دفاتر مجاز زیارتی اقدام کنند. در این اطلاعیه با اشاره به اینکه هزینه دریافت ویزای عزیمت به عراق در ایام اربعین از سوی دولت عراق ۴۰ دلار تعیین شده است. بر اساس مصوبات ستاد مرکزی اربعین سازمان حج و زیارت تنها متولی ثبت نام و هماهنگی اخذ روادید زائران اربعین است و امسال بر اساس تصمیم‌گیری این ستاد، موضوع اسکان، تغذیه و تدارکات زائران اربعین در ایران و عراق به ستاد بازسازی عتبات واگذار شده است.

در پایان این اطلاعیه نیز یادآوری شده است: ضمناً دیگر هزینه‌های سفر زائران شامل بیمه و خدمات پزشکی نیز از طریق درگاه اینترنتی پرداخت خواهد شد و نیاز به پرداخت وجه نقد چه بصورت ارزی و یا ریالی نخواهد بود.

shahin gasht

آژانس هواپیمایی شاهین گشت هشدار به مشتاقان زیارت اربعین در خصوص مراجعه به مراکز نامعتبر و غیرمجاز و صدور ویزای جعلی برای زائران عتبات ، با درنظر گرفتن معیار های خاص برای متقاضیان زیارت اربعین و ارائه ویزا و خدمات تور و بلیط ، پیشنهاد میکند که تور و آژانس مطمئن برای ثبت نام و اخذ روادید زیارت اربعین خود انتخاب کنند، تا از پیش آمدن مشکلات و سود جویی احتمالی جلوگیری به عمل آید.

منبع: فارس

pic372035210001