logo

شماره پشتیبانی :85524-021

دانستنی های جزایر اسرارآمیز مالدیو | قسمت دوم

در مقاله قبل، مجمع الجزایر مالدیو را معرفی و به چندین نکته کلیدی اشاره کردیم که برای تجربه سفری فراموش نشدنی به مالدیو، به شما کمک میکند. در این سری با ذکر نکاتی در مورد جزایر مالدیو، غواصی کردن در مالدیو و چند نکته جالب دیگر به ادامه مقاله قبل خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید زیرا نکات جالب و آموزنده ای را در این مقاله ذکر کرده ایم.

چگونه اقامتگاه دلخواه خود را انتخاب کنید؟

شاهین گشت

همانطور که هر جزیره منحصربفرد است، اقامتگاه ها نیز ویژگی های خود را دارند. پیشنهاد می دهیم پیش از رزرو، لیستی از اولویت های خود را تهیه کنید تا بتوانید به بهترین اقامتگاه دلخواهتان دست یابید. ویلاهایی در مالدیو وجود دارند که اصلاحا Water Villa نام دارند و ویلاهایی هستند که برروی آبهای کریستالی شناور هستند و به راستی که ارزش تجربه کردن را دارند.

شاهین گشت

چند نکته جالب در مورد جزایر مالدیو

پس از ورود به مالدیو ، واژه هایی را خواهید شنید که شاید در ابتدا برایتان ناآشنا باشند، اما کم کم به حقیقی بودن آنها پی خواهید برد. مردم مالدیو باور دارند که هر جزیره زمان مختص خود را دارد. معمولا یک ساعت در روز هست که می توان بیشترین لذت را از حضور در جزایر برد. لذت از غروب آفتاب و یا میل کردن شام مانند اینکه در دنیای دیگری هستیم. در واقع زمانی به ساعات حضورتان درجزیره اضافه نخواهد شد اما لذتی وصف ناپذیر دارد. برای اینکه از این زمان مطلع شوید، از بومی ها پرس و جو کنید.

چنانچه مایل هستید در کنار ماهی ها و یا حتی کوسه ماهی ها شنا کنید، بهترین فصل سال، بین June تا September می باشد که بهترین زمان برای دیدن دسته های ماهی ها و شنا کردن با کوسه ها می باشد.

ممکن است سفر به مالدیو ، با سفر به هند یا سریلانکا گره بخورد، به ویژه اگر کشوری که در آن زندگی می کنید، دور باشد. به دلیل هزینه پایین سفر به این کشورها، ما نیز به شما توصیه می کنم در صورت امکان، به این دو کشور نیز سفر کنید.

شاهین گشت

در مورد تجربه غواصی در مالدیو ، بهتر است اولین جلسه غواصی را با کمک مربی انجام دهید. پس قبل از انتخاب اقامتگاهتان، اطمینان حاصل کنید که به مربی دسترسی داشته باشد.

میل کردن غذاهای لذیذ، آخرین دغدغه شما در مالدیو خواهد بود. چون مقصدتان، به دلیل طبخ غذاهای خوش طعم و با کیفیت معروف است. ضمن اینکه با انتخاب تور با صبحانه و نهار یا صبحانه و شام، می توانید هزینه سفر خود را به طور چشمگیری کاهش دهید.

شاهین گشت

مترجم : صدیقه نظری

مقالات مرتبط


    پیوند مقدس در کنار سواحل رؤیایی مالدیو

    مجله گردشگری شاهین گشت یکی از رؤیایی ترین و رمانتیک ترین سواحل جهان را به شما معرفی کند، جایی که پیوند آسمانی زناشویی زوج ها بر روی آب های زلال اقیانوس هند بسته می شود، مکانی فوق العاده زیبا و باورنکردنی برای برگذاری خاطره انگیز ترین شب.

    دانستنی های جزایر اسرارآمیز مالدیو | قسمت اول

    هزاران جزیره ی اسرارآمیز با درختان نخل و سواحل مرواریدی، به آرامی در آغوش آبهای نیلگون اقیانوس هند قرار گرفته و کشوری به نام مالدیو را تشکیل داده اند که جهانیان را افسون مناظر سحرآمیز خود کرده است.