logo

شماره پشتیبانی :85524-021

بخشی از آلودگی هوای پایتخت ناشی از هواپیماهای غیراستاندارد فرودگاه مهرآباد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر نقش هواپیماهای غیراستاندارد فرودگاه مهرآباد در آلودگی هوای پایتخت، گفت: از پرواز هواپیماهای غیراستاندارد جلوگیری شود.

95/5/2

شاهین گشت: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر نقش هواپیماهای غیراستاندارد فرودگاه مهرآباد در آلودگی هوای پایتخت، گفت: از پرواز هواپیماهای غیراستاندارد جلوگیری شود. عبدالرضا عزیزی فراهم نمودن زیرساخت های لازم برای اجرای سریعتر طرح کاهش آلایندگی هوای تهران (LEZ) را در راستای کاهش آلودگی هوای کلانشهر تهران ضروری خواند و یادآور شد: طرح کاهش آلایندگی هوای تهران طرحی مناسب برای مقابله با آلودگی هوا و کاهش معضل ترافیک است که مسئولان ذی ربط باید به صورت جدی در راستای اجرای سریعتر آن گام بردارند.

بخش قابل توجهی از آلودگی هوای پایتخت ناشی از هواپیماهای غیراستاندارد فرودگاه مهرآباد است:

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه بخش قابل توجهی از آلودگی هوای پایتخت ناشی از هواپیماهای غیراستاندارد فرودگاه مهرآباد است، تصریح کرد: از آنجایی که هواپیماها نسبت به خودروها 2 الی 3 هزار برابر آلودگی ایجاد می کنند بنابراین باید به صورت جدی از پرواز هواپیماهای غیراستاندارد فرودگاه مهرآباد ممانعت شود.

وی با بیان اینکه مجلس از اجرای طرح های کاهش آلایندگی هوای پایتخت به طور جدی حمایت می کند، افزود: مجلس از هر طرح و اقدامی که در راستای کاهش آلودگی هوای پایتخت باشد به صورت جدی حمایت می کند.

عزیزی با بیان اینکه قانون منع تردد خودروهای فرسوده در پایتخت باید به درستی انجام شود، یادآور شد: اگر چه طبق قانون باید از تردد خودروهای فرسوده جلوگیری شود ولی متاسفانه به این موضوع توجهی نمی شود البته برنامه ریزی برای تردد خودروهای پاک باید برای تمامی مناطق پایتخت در دستور کار قرار گیرد نه تنها برای مناطق محدود و خاص.

shahin gasht

خانه ملت

pic240035210001

مقالات مرتبط


 • در شرایط ناامنی در ترکیه: آمادگی فرودگاه‌های ترکیه برای برقراری پروازها

  معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه فرودگاه‌های ترکیه برای برقراری پروازها اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: شرایط برای پرواز در ترکیه مطمئن نیست.

 • مجوز پرواز هواپیماهای ساخت آمریکا به ایران با 10 شرط صادر شد

  این مجوز، برخی شرکت های هواپیمایی که پروازهای متعددی را به ایران انجام می دهند می توانند از هواپیماهای آمریکایی برای جا به جایی مسافران خود به ایران استفاده کنند. اما مجوز صادر شده توسط وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر ورود هواپیماهای ساخت آمریکا به ایران هیچ تأثیری روی قرارداد میان بوئینگ و ایران ایر نخواهد داشت.

 • طی اعتراضات مسافران هواپیما: فرود اضطراری پرواز اهواز - تهران

  پرواز مربوط به شرکت هواپیمایی زاگرس ایر بود که ساعت17:45 عصر یکشنبه انجام و بعد از دقایقی به دلیل نقص فنی در اهواز به زمین نشست. مشکل در فشار کابین باعث شد تا این هواپیما دقایقی پس از برخاستن مجددا به فرودگاه اهواز بازگردد.

 • سرعت قطار های هندی از هواپیماهای مسافربری بیشتر است

  شرکت آمریکایی HTT که در زمینه پیاده سازی این خط آهن با سرعت 1200 کیلومتر بر ساعت فعالیت می کند، قصد دارد مذاکراتی را با مقامات هندی برای اجرای این طرح در این کشور آغاز کند.

 • گورستان هواپیماهای جت در حومه بانکوک

  تعدادی هواپیمای جت ‏MD-82‎‏ که پیش تر متعلق به خطوط هوایی اورینت تای بود امروزه در بانکوک به یک جاذبه دیدنی تبدیل ‏شده اند ، در محلی که به آن قبرستان هواپیماها می گویند. هرچند در ابتدا قرار نبود این لاشه های هواپیما یا بهتر است بگوییم ‏هواپیماهای بازنشسته، بدین شکل بدون استفاده قرار بگیرند و هدف از جمع کردن آنها در این نقطه ایجاد یک کافه با تم هواپیما ‏بود که به نتیجه نرسید و این هواپیماها در این نقطه رها شدند. ‏‏‏ ‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏