logo

شماره پشتیبانی :85524-021

با هوش مصنوعی در فلاش جدید کانن عکاس حرفه ای شوید

96/12/08

۴۷۰EX-AI بیشتر برای مبتدیان و افراد علاقه‌مند به عکاسی طراحی شده است تا بتوانند با کمک آن زاویه صحیح تابش نور فلاش را به صورت اتوماتیک تنظیم نمایند.

اخیرا کانن یک فلاش الکترونیکی با نام ۴۷۰EX-AI را به همراه تکامل سیستم دوربین‌های DSLR، عرضه کرده است که با استفاده از هوش مصنوعی، این امکان را برای عکاسان مبتدی فراهم می‌کند تا بتوانند تصاویر باکیفیتی را به ثبت برسانند.

یکی از اشتباهات رایج عکاسان تازه‌کار در زمان عکاسی هدایت مستقیم جهت فلاش بر روی سوژه است که در نهایت موجب ایجاد سایه‌های خشن و غیر طبیعی در تصاویر می‌شود. در حالی‌که اگر این نور به سمت بالا هدایت شود، نور از سمت سقف منعکس شده و از این طریق شاهد خلق تصاویری طبیعی‌تر خواهیم بود. این تکنولوژی جدید قادر به اندازه‌گیری فاصله بین فلاش و سوژه و همچنین محاسبه فاصله بین فلاش و سقف به منظور تعیین زاویه‌یابی مطلوب است. ۴۷۰EX-AI، همچنین برای جلوگیری از بروز خطاهای احتمالی در تنظیم جهت مناسب فلاش، به‌صورت خودکار سر فلاش را در جهت موقعیت صحیح هدایت می‌کند.

یکی دیگر از نکات جالب در طراحی این فلاش مبتنی بر هوش مصنوعی این است که اگر کاربر جهت فعلی را به یک جهت دیگر تغییر دهد به‌عنوان مثال آن را از حالت عمودی به افقی تغییر دهد از آن‌جایی‌که این فلاش جهت قبلی را ذخیره کرده است بنابراین می‌تواند مجددا به زاویه قبلی بازگردد. همچنین اگر برای تهیه تصاویر سلفی آن را به سمت خود بچرخانید، جهت فلاش به صورت خودکار تغییر خواهد کرد. کانن به منظور جلوگیری از بروز مشکل در زمان استفاده از این فلاش و ممانعت از افزایش بیش از حد دما، به کاربران توصیه می‌کند تا از باتری‌های لیتیوم‌یونی استفاده کنند.

این فلاش همچنین از حالت کاملا اتوماتیک پشتیبانی می‌کند و از این طریق به کاربر اجازه می‌دهد تا بتواند به صورت دستی زاویه مورد نظر خود را تنظیم کند.

شاهین گشت