logo

شماره پشتیبانی :85524-021

معرفی هیجان انگیزترین ترن طنابی در تفلیس

ترنی متفاوت از ترن های دنیا واقع در شهر توریستی تفلیس که لقب هیجان انگیز ترین ترن را به خود گرفته است, وجود دارد که این ترن قابلیت جابه جایی بیش از 50 نفر را دارد و به عنوان سومین پارک در USSR شناخته شده است.

سرویس گردشگری شاهین گشت: ترن طنابی در کشور گرجستان شهر تفلیس در دشتی خوش آب و هوا به نام Mtatsminda و غیر مسکونی قرار گرفته است این ترن مشرف به شهر شاخته شد و در 27مارچ سال 1905 میلادی افتتاح گردید.قطارهای این راه آهن طنابی قابلیت جابه جایی بیش از 50 نفر را دارد و حداکثر زمان سفر با این قطار 6 دقیقه می باشد.

Vaso Kvavilashvili اولین لوکوموتیو ران این ترن طنابی در رابطه با روزهای اول تاسیس این راه آهن می گوید: در ابتدا مردم با دیدن این قطارها که نوع خاصی از قطارها در آن زمان بود, ترس و وحشتی داشتند که تصور می کردند, در هنگام حرکت قطار طناب واگن ها پاره شود و قطار سقوط کند.بعدها عموم مردم برای استفاده از قطارهای طنابی هزینه ای را پرداخت می کردند و کم کم بدون ترس و اضطراب سوار قطار ها می شدند. گرجی ها هم از این راه آهن استقبال کرده و صف های طولانی را برای تهیه بلیط تشکیل می دادند. با گذشت زمان این دشت خوش و آب و هوا از محبوبیت و شهرت جهانی برخوردار شد . کم کم این مکان محلی برای گذران اوقات فراقت و تفریح تبدیل شد.

دشت Mtatsminda در تفلیس سومین پارک (دشت)عمومی که بیشترین بازدید را در USSR داشت و این در حالی است که پارک Gorky در مسکو به عنوان اولین پارک در USSR شناخته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پارک Mtatsminda اینجا کلیک کنید.

راه آهن شهر تفلیس بهترین مسیر برای رسیدن به دشت Mtatsminda می باشد که تمامی ایستگاه های آن ترمیم و بازسازی شده است.و هزینه سفر با این قطار طنابی 2 GEL می باشد. راه آهن طنابی شهر تفلیس در طی سال های متمادی بازسازی شده و در سال 2012 این راه آهن , تجهیز به ترن های مدرن و اتوماتیک شد .در ادامه تصاویری دیدنی از این راه آهن که در طی سال های مختلف گرفته شده است را مشاهده می کنید.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

نویسنده: لیلی چاوشی

تورهای مرتبط


مقالات مرتبط


 • راهنمای سفر به کشورگرجستان

  گُرجِستان کشوری است در شرق دریای سیاه و یکی از دیدنی تر ین و زیباترین مناطق جهان محسوب می شود. کشور گرجستان سراسر آرامش حاصل خیزی ،اصالت و امنیت است و این ها نیزهدیه های ارزشمند از خداوند به مردم مهربان ودست و دلباز آن کشور است .

 • بوتل ها (Botel) نسل جدید هتل ها

  صنعت هتل داری هر روز شاهد تحول و گسترش است. این صنعت دیگر محدود به ارائه اتاق و خدمات رفاهی به مسافران نیست, بلکه ارائه اتاق و خدمات جانبی به عنوان جز اصلی مراکز اقامتی محسوب می شوند که هویت یک مکان را به عنوان جز اصلی مراکز اقامتی محصوب می شوند که هویت یک مکان را به عنوان اقامتگاه مشخص می کنند. یکی از تازه ترین سبک های به وجود آمده در[(link)|هتلداری بوتل ها|http://www.booking.com/hotel/nl/botel.en-gb.html?aid=356980;label=gog235jc-hotel-XX-nl-botel-unspec-gb-com-L:en-O:windowsS81-B:chrome-N:XX-S:bo-U:XX;sid=c6c87ce11fa42e249bd70f55dd179583;dcid=12;dist=0&sb_price_type=total&type=total&] بوتل ها هستند.

 • دانستنی های کشور گرجستان

  گرجی ها بر این باورند که هنگامی که خداوند در حال آفرینش زمین بود و در حال تقسیم زمین ها بین کشورها بوده است ؛ بهترین؛ مرغوب ترین و زیبا ترین زمین را(توصیف بهشت) برای خود نگه میدارد و سایر زمین ها را به کشورها میدهد در همین حین گرجی ها که ابداع کننده ی شراب در دنیا میباشند مشغول به عیش و نوش و لذت از شراب در مهمانی بوده اند ؛(شراب برای گرجیان مقدس است) خداوند آن زمینی که برای خود نگه داشته بود را به گرجیان داد...و گرجی ها در سرزمین بهشتی ساکن شدند.صبح زود بیدار شوید صبح ها هنگام طلوع افتاب بیدار شوید . تا از بهترین جاذبه های شهر بهره مند شوید و از ترافیک در امان بمانید. در ضمن سپیده دم زمان جادویی برای گرفتن عکس هم هست زیرا میتوانید از نور نرم و شفاف صبحگاهی استفاده کنید. همینطور در این وقت روز معاشرت کردن با مردم محلی هم راحت تر است. تازه معمولا صبح ها از شر دزدها و کلاه بردارهای توریست ها هم در امان هستید. یادتان باشد افراد خوب و درست صبح زود برمی خیزند درست وقتی که شیادها در خوابند.حتما میدونین که تور تفلیس به خاطر جاذبه ها و مرکز خرید تفلیس ، بیش از سایر تورهای گرجستان طرفدار داره . خيلي ها در سفر به گرجستان بخصوص تفلیس كه يكي از قطب هاي تجاري محسوب ميشود به دنبال مراكز خريد خوب گرجستان هستند كه هم قيمت مناسب داشته باشد و هم بصورت تك فروش بتوان خرید کرد . محاله ایرانی ها به گرجستان سفر کنند و سری به بازارهای اون نزنند .بازارهای این کشور علاوه بر برندهای مطرح دنیا ، پر از پوشاک و لوازمی هستن که قیمت های متنوع داره .شما میتونید با کمترین قیمت بهترین سوغاتی را بخرین.

 • تبعیض نژادی در هتل های ایرانی و توهین به گردشگران عرب زبان

  برای یک ایرانی شیعه، یعنی اکثر مردم ایران، تبعیض نژادی در هتل های ایرانی توهین به مقدسات و توهین به شیعیان بافرهنگ و عالیقدر عراق و لبنان و پاکستان و هند هم محسوب می شود. حتی اگر صاحبان این هتل ها مسلمان نباشند نیز جای تعجب است که مثلا هتلی در مشهد که حتی وجود فیزیکی و درآمد خود را مدیون یک "عرب" است چگونه دست به چنین تبعیض زشتی علیه صدها میلیون انسان زده است که طبیعتا بهترین و شریفترین انسان ها را نیز می توان بین آن ها یافت. کسانی که تبعیض نژادی علیه اعراب یا افغانی ها و ... انجام می دهند هم از ادب اسلامی و هم از ادب انسانی و هم از ادب ایرانی فرسنگ ها به دور هستند. بعضا همین افراد را می بینید که با دیدن گردشگری از یک کشور ثروتمند و صاحب رسانه های درازدست، دست و پای خود را گم می کنند و به استقبال می روند اما به گردشگران و زائران عربی که خیلی از آنها به فرهنگ ایران و ایرانیان علاقه زیاد دارند بی مهری می کنند.

 • گرجی ها با کمبود هتل برای اسکان گردشگران ایرانی مواجه شده است

  «تقاضای ایرانی‌ها برای سفر به گرجستان در تابستان امسال حدود ۳۰۰ درصد رشد داشته، به طوریکه برای اقامت مسافران در این کشور با کمبود هتل مواجه شده‌ایم.»

 • ممنوعیت پنج کشور از پذیرش در هتل های جنوب چین

  پلیس چین به هتل‌های شهر «گوانگ ژو» مرکز استان «گوانگ دونگ» دستور داده است تا از پذیرش مسافران کشورهای ترکیه، افغانستان، سوریه، عراق و پاکستان خودداری کنند.