logo

شماره پشتیبانی :85524-021

پارک گاردن گلو در دبی

محیط زیست، بزرگترین گنجینه ماست که باید از آن محفاظت کنیم و به کودکانمان هم آموزش بدهیم. در این سالهای اخیر یکی از دغدغه های طبیعت دوستان، نشان دادن اهمیت حفاظت از محیط زیست است. در همین راستا گروهی از طراحان خلاق دست به اقدامی بسیار جالب و خارق العاده زده اند و در شهر دبی، پارک زیبا و شگفت انگیزی را با موضوع محیط زیست طراحی کرده اند.

اگر میخواهید با فرزندان خود به تفریحی سالم در فضایی جدید بروید، بطوریکه همه ی اعضای خانواده بتوانند از حضور در آنجا لذت ببرند و همچنین دارای محیطی آموزنده باشد، بهتر است در هنگام سفر به دبی، پارک گاردن گلو را فراموش نکنید.

آیا به جادوی نوراعتقاد دارید؟ پارک گاردن گلو مانند آسمان پرستاره در دل تاریک شب میدرخشد. بله، پارک گاردن گلو جادوی نور است که تماشای آن، لبخند را بر روی لبهای شما می نشاند. دربدو ورود، شما با دروازه ی بزرگ و زیبای پارک روبرو میشوید، اما به آسانی از کنار آن عبور نکنید. اگر دقت کنید، پرهای رنگی طاووس و گلهای زیبایی را بر روی آن خواهید دید. آیا میدانستید اینها نماد خوشبختی و شانس هستند؟ به پارک گاردن گلو و جشن هزاران نور رنگی خوش آمدید.

شاهین گشت

شاهین گشت

پس از عبور از دورازه ، وارد محوطه ی بسیار وسیع و سرسبز پارک میشود. در اولین نگاه، دریاچه مصنوعی بزرگی را روبروی خود خواهید دید که ده ها عروس دریایی نورانی بر روی آب قرار گرفته اند، نورشان درون آب منعکس شده و زیبایی وصف ناپذیری را بوجود آورده اند. آهسته به سمت دریاچه قدم بردارید و کم کم به دنیای اسرارآمیز موجودات دریایی بروید. این عروس های دریایی غول پیکر، تم اصلی پارک هستند و به ما نشان میدهد، زمین پر از مکانها و موجوداتیست که هنوز کشف نکرده ایم. هدف اصلی طراحان این قسمت از پارک، آگاه کردن مردم برای گرامی داشتن اقیانوسها و حفاظت از محیط زیست است.

شاهین گشت

کودکان عاشق پارک میوه هستند. اگر به سمت راست پارک بروید، با کلی میوه و سبزی عروسکی زیبا روبرو میشوید که در حال رقصیدن با آهنگهای شاد هستند و به زودی کودکتان به آنها ملحق میشود و صدای خنده های کودکانه شان در سرتاسر پارک میپیچد. شاید دوست داشته باشید به تونلی از نورهای رنگی بروید و در زیر آن عکسهای خلاقانه و زیبا بگیرید پس پارک گاردن گلو انتخاب بسیار مناسبی است. این پارک دارای چندین تونل رنگی به شکل قلب و رنگین کمان است. فراموش نکنید به سقف هم نگاهی بیندازید زیرا هواپیماهای زیبایی از سقف معلق هستند و با نورهای آبی چشمک زن، فضایی خارق العاده را بوجود آورده اند. پس از عبور از آنها، به تونل آبی خواهید رسید. در تونل آبی، قطره های غول پیکر آب در هوا به حالت تعلیق در آمده اند و به ما یادآوری میکنند، هر قطره ی آب ارزشمند است و برای حفظ این منابع همه ی ما باید همکاری کنیم.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

در همان نزدیکی آسیابهای بادی قرار گرفته اند که علاوه بر ساختار زیبایشان، یکی از جذابترین قسمتهای پارک برای طرفداران محیط زیست و صرفه جویی است، زیرا به ما و کودکانمان انرژی های تجدید پذیر را یادآوری میکند. البته در میانه ی راه اگر به سبد بزرگ مرواریدهای نورانی برخوردید، تعجب نکنید زیرا درایالات متحده عربی، مروارید برایشان معنای خاصی دارد. مروارید نماد تاریخ و میراث گرانبهایشان است، پس از دیدن مروارید های نورانی لذت ببرید. بعد از یک شب پرهیجان، رفتن به رستوران پارک با انواع غذاهای خیابانی مانند هات داگ و پیتزا پیشنهاد بسیار خوبی است. غذاهای رستوران قیمت مناسبی دارند و میتوانید با خیال آسوده هر غذایی که دوست دارید را سفارش بدهید و لذت ببرید.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

مترجم : صدیقه نظری

مقالات مرتبط


 • اولین آسمان خراش دینامیکی جهان در دبی

  برج دینامیکی ( Dynamic Tower ) که همچنین با نامهای ساختمان معماری دینامیکی ( Dynamic Architecture Building ) و برج داوینچی ( Da Vinci Tower ) نیز معروف است یک طرح آسمانخراش ۴۲۰ متری – ۸۰ طبقه ای برای شهر دبی است. معمار این برج چرخان دیوید فیشر است.

 • رفت و آمد آسان در دبی با مترو السریع السیر

  مترو دبی یک شبکهٔ خطوط خودکار مترو در دبی، امارات متحده عربی است. این شبکهٔ مترو دارای ۴ خط قرمز، سبز، آبی و بنفش است که توسط ۴۷ ایستگاه به هم متصل می‌شود. تمام ایستگاه‌ها دارای سیستم پیشرفتهٔ تهویهٔ هوا است. مترو دبی ارزان‌ترین خطوط متروی جهان پس از متروی تهران است.

 • مجمع الجزایر مصنوعی دبی

  شاهین گشت در این مقاله قصد دارد جزایر مصنوعی که قطعا سفر به آنجا برای انسان های اهل سفر و گرشگر یک آرزوست را معرفی کند. در ابتدا این سواحل مصنوعی یک سازه چوبی بودند که بر روی آب های خلیج فارس شناور بودند، اما با گذشت زمان با احیای آن جزیره‌ای را ایجاد می‌کنند و سپس سازه‌هایی دیگر روی آن می‌سازند. در ادامه با شاهین گشت همراه باشید.

 • معرفی بهترین و معروف ترین تحفه های دبی

  در حقیقت سوغات فرهنگ و رسوم یک ملت را در خود جای داده است؛ حال می خواهد یک کلاه ساده باشد یا جواهرات گران قیمت. در این مقاله شاهین گشت قصد دارد شما عزیزان را با بهترین سوغاتی های دبی آشنا سازد.

 • خیابان های دبی تبدیل به موزه هنرهای دستی شد

  یک طرح هنری عام از هنرمندها خواسته ساختمان‌های خیابان دوم دسامبر دبی را دیوارنگاری کنند.

 • ساخت اولین زمین تنیس زیر دریا در دبی + تصاویر

  به تازگی زمین تنیسی در زیر آب های اقیانوس ساخته شده است که هواداران این روزش را بسیار هیجان زده کرده است و طراحی این زمین عجیب بر عهده ی آقای کاتالای ۳۰ ساله بوده است.