logo

شماره پشتیبانی :85524-021

پل معلق شگفت انگیز | کانادا

97/4/10

باید رفت و ترس و اضطراب از ارتفاع و پرتاب شدن را تجربه کرد، این پل تا به حال چندین قربانی گرفته است ، اما ما دوستدار هیجان و ترس می باشیم و تصمیم داریم هر طوری که شده بر روی پل کپیلانو که در ارتفاع ۷۰ متری رودخانه معلق است قدم بگذاریم.

قدم نهادن بروی پلی باریک بر فراز رودخانه باید حس عجیب رهایی داشته باشد خصوصا که از فراز این پل معلق مناظر فوق العاده ای دیده خواهد شد، همین حس قدم زدن بر روی پلی باریک بر فراز رودخانه و جنگل بزرگترین جاذبه گردشگری پارک کاپیلانو است. در همین ابتدای راه خوب است بدانید پل معلق کاپیلانو (capilano bridge) یکی از پر بازدیدترین مناطق ونکوور کانادا است. این پل در پارکی به همین نام قرار دارد و با بازدید از این پارک سفری شگفت انگیز، تاریخی و فرهنگی خواهید داشت. سالانه ۸۰۰.۰۰۰ نفر به این پارک می آیند و بر روی پل کاپیلانو قدم می زنند پس باید جای خوبی باشد. این پل نسبتا باریک ۱۴۰ متر ارتفاع دارد و ۷۰ متر بالاتر از رودخانه قرار دارد، دو طرف پل به صخره های گرانیتی اطراف متصل است و کاملا با ۱۲ نقطه ی اتصال قوی محکم شده است، در حال حاضر پل از جنس چوب های بسیار مستحکم و بعضی نقاط شیشه های بسیار زخیم و سیم های مفتولی فلزی می باشد. لازم نیست زیاد ترس و دلهره داشته باشید این پل در ارتفاع بالایی قرار دارد اما پیر و جوان از ۲ تا ۹۲ سال همه روی آن قدم گذاشته اند اما با این حال بیماران قلبی نمی توانند بر روی پل بروند.

شاهین گشت

در اوایل پل پیاده رو های پایین پل را می شود دید و پل کمی پیچ دارد و در بعضی از مناطق این پیاده رو ها، کف پل شیشه ای است تا حس ترس و وحشت بیشتری را القا کند، اما چون ارتفاع زیر پل در ابتدای راه کم است می توان کمی روی پل درنگ کرد و از مناظر اطراف لذت برد، اما کم کم که پیش می رویم پل صاف و یک نواخت می شود. وقتی گردشگران روی پل قدم می گذارند پل می لرزد و تاب می خورد اما باز با این حال و این که پل در سال ۱۸۸۷ میلادی برای اولین بارساخته شده است کاملا مستحکم و قابل اعتماد می باشد. در ۱۰ سال گذشته قسمت تازه ای به ابتدای پل کاپیلانو اضافه شده است، قبل از رسیدن به پل، پل های چوبی و کم مسافتی بنا نهاده شده است که درختان کاج را به هم وصل می کند و گرداگرد درختان می پیچد و پیش می رود، بر روی این پل ها که قرار می گیریم انگار از درختان بالا می رویم دقیقا مثل سنجابی که از درختی به درخت دیگر می پرد به همین دلیل است که این مجموعه پل ها، به پل های سنجابی معروف می باشند. منظره جالبی که از روی پل دیده می شود چشم ها را جذب خود می کند، تا چشم می بیند درخت است و درخت، این پارک جنگلی پر است از درختان همیشه سبز از جمله کاج و سرو و صنوبر که سر به آسمان کشیده اند و بعضی از آنها بسیار قدیمی و کهنسال می باشند و درازای عمرشان به ۴۰۰ سال هم می رسد، هنگامی که روی پل قدم می زنید عطر درختان کاج با همراه با رطوبت هوا مشامتان را پر می کند و اگر خوش شانس باشید شاید سنجاب هایی که در این پارک جنگلی زندگی می کنند را هم روی درختان ببینید.

مقالات مرتبط


 • غار یخی چما | اعجاب‌ انگیزترین غار

  غار یخی چما | اعجاب‌ انگیزترین غار

  غار یخی چما در مجاورت روستای شیخ علیخان در فاصله 25 کیلومتری چلگرد از توابع بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

 • بزرگ ترین دریاچه آب شیرین | روسیه

  بزرگ ترین دریاچه آب شیرین | روسیه

  دریاچه بایکال عمیق ترین دریاچه آب شیرین و یکی از بزرگترین منابع ذخیره آب های سطحی بر روی کره زمین می باشد و در جنوب روسیه، ما بین استان ایرکوتسک و بوریاتیا واقع شده است.

 • طراحی بیگانگان | صحرای نازکا

  طراحی بیگانگان | صحرای نازکا

  در نزدیکی پایتخت پرو صحرای عجیبی است که در دل آن خطوط بزرگ، متقاطع و نگاره‌های باستانی وسیعی وجود دارد.

 • سفری هیجان انگیز به بزرگترین غار جهان

  سفری هیجان انگیز به بزرگترین غار جهان

  غار « دونگ سون » (به ویتنامی هانگ سون دونگ) بزرگترین غار جهان با ارتفاع تقریبا ۹۰۰۰ متر ، عمق ۱۵۰ متر و به وسعت ۵۰۰۰ کیلومتر می باشد. غاری بسیار بزرگ و عظیم که ۷۴۷ نفر را می توان در خود جای دهد.