logo

شماره پشتیبانی :85524-021

چگونه قد بلند شویم؟

96/11/4

اگر شما سن ۲۰ سالگی را پشت سر گذاشته اید نوشیدن شیر تاثیر زیادی در بلند شدن قدتان ندارد.

همه و بخصوص پسرها بین ۱۸ تا ۲۵ سالگی رشد استخوان شان تکمیل شده و دیگر بیشتر از آن رشد نمی کند. ولی تا قبل از ۲۰ سالگی تاثیر خوردن شیر بر روی قد بسیار موثرمی باشد.

شاهین گشت

طبق مطالعات صورت گرفته در رابطه با قد دختران، علاوه بر ژنتیک نوشیدن شیر تاثیر مستقیمی بر قد انها دارد. طبق مطالعاتی دیگر، افرادی که تا سه سالگی شیر بیشتری می خورند بعد از سن بلوغ ۲/۵ سانتیمتر از هم سن های خود بلندتر هستند.

به همین دلیل برای دختران تا قبل از بلوغ کامل یعنی اولین عادت ماهانه و پسران تا ۲۵ سالگی خوردن نوشیدن شیر قد را بلند می کند و باعث تراکم استخوان و قوی شدن استخوان‌ها می‌شود.

هر چند که ژنتیک و تغذیه تاثیر زیاد بر رشد کودک دارند ولی خوردن شیر این دو فاکتور را تقویت می کند و باعث می شود تا قد کودک چند سانتیمتر بلندتر شود. علاوه بر کلسیم موجود در شیر، ویتامین های A و D تاثیر زیادی بر قد کودک دارند. به همین منظورتوصیه می شود همه گروه های سنی و بخصوص برای کودکان و نوجوانان از شیر غنی شده استفاده شود. شیرهای کم چرب یا بدون چربی برای کودکان مفید نیست. به همین دلیل برای این گروه سنی حتما باید از شیر پرچرب غنی شده استفاده شود.

منبع : شهر خبر

مقالات مرتبط


 • در سفر به شرق آسیا از این غذاها غافل نشوید

  آسیا جاهای بسیاری برای دیدن دارد و حتی می توان گفت اگر بخواهیم همه این مکان ها را در این لیست مکانهای برتر آسیا برای سرو خوراکی های خوشمزه قرار بدهیم ، فکر می کنم تبدیل به مقاله سریالی خواهد شد.در ادامه با ما همراه باشید.

 • تجربه فراموش نشدنی از طعم لذیذ غذاهای ترکیه

  طعم لذیذ و عطر دلنشین غذاهای ترکیه برخاسته از ترکیب حیرت انگیز دنیای شرق و غرب است و در تمام شهرهای ترکیه شما را سرمست خواهد کرد.

 • بهترین غذاهای گرجستان | لذیذ و اصیل

  الکساندر پوشکین شاعر مشهور روسی جمله معروفی دارد که: هر غذای گرجی خودش یک شعر است. با ما همراه باشید تا غذاهایی را معرفی کنیم که برای خلق خاطره ای فراموش نشدنی از گرجستان، باید آنها را امتحان کنید.

 • لذیذترین غذاهای روسیه

  پهناورترین کشور جهان، یکی از زیباترین و باشکوه ترین کشورهای جهان نیز می باشد. این کشور، در روزگاران قدیم، سرزمین قدرتمندترین مردمان کره ی زمین بوده است که هزاران حادثه ی پر تلاطم و افسانه های باورنکردنی را در دل خود جای داده است.

 • چه چیزی غذاهای ویتنام را اینچنین منحصر بفرد کرده است؟

  برای شناخت طعم واقعی غذاهای [(link)|ویتنام | http://www.shahingasht.ir/تور-ویتنام-هوشی-مین] ، پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدا نگاهی به نقشه این کشور بیاندازید. ویتنام کشوری S مانند و باریک که تقریباً هم اندازه‌ی ایتالیاست.