logo

شماره پشتیبانی :85524-021

ورزشگاهی که نصفش زیر زمین است!

96/11/19

فقط 70 روز تا افتتاح یکی از زیباترین ورزشگاه های روسیه برای میزبانی جام جهانی 2018 باقی مانده است.

کمیته برگزاری جام جهانی 2018 روسیه از بهره برداری و افتتاح یکی از زیباترین ورزشگاه های این کشور برای میزبانی این تورنمنت تا 70 روز آینده خبر داد. کاسموس آرنا ورزشگاهی 45000 نفری واقع در شهر سامارا است که مراحل ساخت این ورزشگاه از دو سال قبل با بودجه ی 320 میلیون دلاری آغاز شد و حالا به نزدیکی افتتاح رسیده است. ورزشگاهی با طراحی خاص و زیبا که طبق گفته ی کارشناسان روسی نصف این ورزشگاه زیر زمین است. در طراحی وساخت کاسموس آرنا از جدیدترین تکنولوژی ها استفاده شده است این ورزشگاه ظاهری شبیه به سفینه های فضایی دارد. همچنین سکوهای آن در سه طبقه با تمامی امکانات تفریحی و سرگرمی ساخته شده است. نکته دیگر این که مسئولان شهر با توجه به قشر فراوانی از مردم فوتبالدوست این شهر که با مشکل جسمانی روبرو هستند در طراحی سکوها، جایگاه ویژه ای برای جانبازان و معلولان طراحی کرده اند که این جایگاه از تمامی امکانات رفاهی برای اسکان این قشر در ورزشگاه برخوردار است که همین اتفاق مورد توجه بسیاری از رسانه های دنیا قرار گرفته است.

شاهین گشت

کاسموس آرنا برای طرح بیرونی خود از سفینه های فضایی الگو گرفت. در این سازه علاوه بر استفاده از چند هزار تن آهن از نوعی شیشه برای پوشش این سازه بهره برده شده است که در روزهای آفتابی می تواند نیروزی برق را ذخیره و ورزشگاه را از تامین برق مورد نیاز خود آسوده کند.

ورزشگاه کاسموس آرنا با توجه به قرعه کشی صورت گرفته در رقابت های جام جهانی میزبان 6 تا 8 بازی خواهد بود که مهمترین بازی های این ورزشگاه را می توان جدال روسیه با اروگوئه در مرحله گروهی دانست ضمن این که یکی از بازی های مرحله یک چهارم نهایی نیز در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.