logo

شماره پشتیبانی :85524-021

کلیسایی که توسط شاهزادگان ساخته شده

96/08/01

کلیسای اسپیسو کامنی در سال 12699 توسط دوک گِلب واسیلوویچ ، شاهزاده ی شهر بلوزرسک روسیه ساخته شد .

کلیسای اسپیسو کامنی

شاهین گشت

این کلیسا از بنایی چوبی ساخته شده که دارای یک گنبد می باشد و زاهدان و معتکفین جزیره کامنی در آن به عبادت می پرداختند. کلیسای اسپیسو کامنی روسیه در جزیره ای به نام کامنی قرار گرفته است. جزیره ی کامنی یک جزیره کوچک در روسیه است که دارای مساحتی حدود 8400 متر مربع می باشد.

کلیسای اسپیسو کامنی در شمال مسکو داخل دریاچه ی کوبنسکی قرار گرفته است و فاصله اش تا شهر مسکو پانصد کیلومتر می باشد.

امروزه این کلیسا از سنگ ساخته شده است و دارای 5 گنبد می باشد . در گذشته زاهدان و صومعه نشینان برای جلوگیری از فرسایش جزیره در اطراف آن بتن های سنگی کار گذاشتند . این جزیره در طول سالیان دراز سرنوشت بسیار سختی را پشت سر گذاشته است و افرادی که در ان زندگی کردند سختی های زیادی را متحمل شدند ، علی الخصوص در جنگ ها و درگیری ها.

تاریخچه کلیسای اسپیسو کامنی مسکو

در سال 1269 شاهزاده‎ی شهر بلوزرسک روسیه دوک گلِب واسیلوویچ ، که کشتی اش در اثر طوفان شکسته بود و در دریا غرق شده بود توسط راهبان و زاهدان نجات یافت . اووقتی دید که مردم اکثرا از زاهدان و معتکفین بودند وتوانایی اقتصادی برای ساخت کلیسا را نداشتند ، دستورساخت کلیسایی از چوب را برای آنها داد . این کلیسا توسط شاهزاده مورد حمایت قرار گرفت و به مرکز اقتصادی و کلیسایی منطقه تبدیل شد . بعد ها از این جزیره برای تبعید افراد سیاسی و مذهبی مسن استفاده شد و اولین نفر ایوان نرونوف بود که به این منطقه در قرن 16 تبعید گردید.

یک بارهم این صومعه دچارآتش سوزی شده که در سال 1774 توسط یکی از افراد تبعیدی صورت پذیرفت . کلیسای دیگری با 5 گنبد و ستون هایی از سنگ به جای آن ساخته شد ویک مسافرخانه و دو فانوس دریایی پس از قرون وسطی در این جزیره در کنار این صومعه ساخته شده .

بازسازی این کلیسا توسط فردی تحصیل کرده به نام الکساندر ، اهل ولگودا از سال 1991 آغاز شد که مدیریت بازسازی این کلیسا را به عهده گرفت . و این کلیسا دوباره احیا شد .

این جزیره از سال 1995 توسط اسقف اعظم Vologda و Veliky Ustyug Maximilian بازدید شد . درسمت جنوبی جزیره در سال 1999 نزدیک کلیسای مقدس ، یک کلیسا با نام about a single day برای گرامی داشتن یاد و خاطرات همه مقدسین ولگودا ساخته شد .

مقالات مرتبط


 • خطرناک ترین پل جهان در کاندینسکی روسیه

  خطرناک ترین پل جهان در روسیه راه آهنی که نه ریل شد و نه قطاری از روی آن عبور کرد، اما تبدیل به پلی شد که عبور کردن از آن تنها کار رانندگان شجاع و متبحر است

 • خرید لایک و فالوور های اینستاگرام در روسیه

  روزنامه نگار روسی آلکسی کوالف (Alexey Kovalev) 3 روز پیش در مورد این دستگاه توییت کرده و نوشته که با آن می شود عکس های اینستاگرام را چاپ کرد و با پرداخت حدود ۲ دلار ۱۰۰ فالوور جدید، و ۱ دلار ۱۰۰ لایک خرید.

 • معرفی مراکز خرید محبوب ایرانیان در روسیه

  خرید در روسیه برای همه و در هر سطح و سبکی امکان پذیر می باشد. طیف گسترده ای از محصولات را میتوان در بازارهایی در فضای باز، مراکز خرید، مغازه های محلی و فروشگاه های زنجیره ای مشاهده و خریداری کرد.

 • با رستوران های ایرانی در روسیه بیشتر آشنا شویم

  در این مقاله سعی داریم بهترین و محبوب ترین غذاهای ایرانی در روسیه را به شما معرفی کنیم، خوراکی هایی که حتما بعدها برای چشیدن طعم دوباره ی آن ها دلتنگ می شوید، پس با شاهین گشت همراه باشید.

 • لذیذترین غذاهای روسیه

  پهناورترین کشور جهان، یکی از زیباترین و باشکوه ترین کشورهای جهان نیز می باشد. این کشور، در روزگاران قدیم، سرزمین قدرتمندترین مردمان کره ی زمین بوده است که هزاران حادثه ی پر تلاطم و افسانه های باورنکردنی را در دل خود جای داده است.

 • دلیل رشد بی سابقه سفر ایرانی ها به روسیه

  سفر ایرانی ها به سنت پترزبورگ رشد ۷۰ درصدی داشته است

 • استادیوم جام جهانی 2018 | روسیه

  علاقمندان پرشورو نشاط به ورزش فوتبال در کشورعزیزمان ، به طور ویژه در انتظار آغازجام جهانی فوتبال 2018 در کشور زیبای روسیه هستند ، که برای تماشای رقابت های فوق العاده بین تیم های دست اول جهانی و درخشش کمابیش قابل پیش بینی تیم ملی کشورمان ایران را در این مسابقات لحظه شماری می کنند.