logo

شماره پشتیبانی :85524-021

کوهی در ایران که همیشه در آتش می سوزد !

96/09/12

یکی از عجیب ترین و غیر قابل باورترین جاذبه های ایران ، در خوزستان رخ می دهد .

شاهین گشت

کوهی آتشین وجود دارد که همیشه درحال سوختن است. و این اتفاق در شب یکی از عجایب می باشد . این کوه آتشین مدت هاست به نام تشکوه معروف است . این کوه در خوزستان و جاده رامهرمز ابوالفارس است ، که در امتداد روستای ماماتین قرار دارد . این کوه در لیست آثار ملی ایران هم قرار دارد . کارشناسان زمین شناسی معتقدند که علت آتشین بودن کوه این است که در زمین گوگرد وجود دارد و گاز طبیعی از عمق لایه های زمین به سطح زمین متصاعد می شود . گاز هیدروکربوری از هر شکافی که بر روی زمین وجود داشته باشد به بیرون می آیند و آتش می گیرند . نباید هیچ آتشی در این ناحیه روشن کرد به دلیل اینکه در نزدیکی این کوه گاز زیادی در هوا متصاعد شده .

شاهین گشت

مقالات مرتبط


  آشنایی با بزرگ ترین برندهای لوازم کوهنوردی

  برندهای بزرگی در زمینه تولید لوازم کوهنوردی وجود دارد که کیفیت شان حاصل تجربیات چندین ساله و ارتقاء نسل به نسل محصولات آنهاست. در ادامه با مجله گردشگری شاهین گشت همراه باشید.

  خطرناک ترین دره های دنیا | ویژه کوهنوردان

  در این مقاله راجع به جایی می خواهیم سخن بگوییم که سرتاسر هیجان و یکی از خطرناک ترین گذرگاه های جهان به شمار می آید. اگر شما نیز از جمله ماجراجویان واقعی هستید که از پیاده روی و قدم زدن در جاده های امن و تکراری خسته شده اید ، با ما همراه باشید.

  شگفتی در قاره قطب جنوب | ANTARCTICA

  قاره قطب جنوب ، سردترین و خشک ترین و پر باد ترین قاره در این سیاره است .