logo

شماره پشتیبانی :85524-021

هر گردشگر يك فنجان دمنوش آويشن

96/2/20

آويشن گياهى است داراى رايحه تند ودلپذير كه خاصيت ضد ويروس شگفت انگيزي دار د و اين خاصيت در سفر مي تواند به داد مسافران برسد. دلپيچه ها و معده دردها و عفونت ها كه مي توانند سفر را به كام ما زهر كنند، چاره شان دست آويشن است. دم كردنش هم كاري ندارد.

اگر هر صبح يك فنجان چاى آويشن بنوشيد ، پس از مدت كوتاهى شاهد اثرات شگفت انگيز آن خواهي بود. آويشن گياهى است داراى رايحه تند و دلپذير كه خاصيت ضدويروس شگفت انگيزي دارد و اين خاصيت در سفر مي تواند به داد مسافران برسد . دل پيچه ها و معده درد ها و بسياري عفونت ها كه مي توانند سفر را به كام ما زهر كنند ، چاره شان دست آويشن است. دم كردنش هم كاري ندارد؛ در يك قورى، مقدارى آب ريخته، بگذاريد بجوشد ، سپس بر گهاى آويشن را درون آن بريزي دو دقيقه صبر كنيد تا ته نشين شوند ، بعد آن را نوش جان كنيد. آویشن شهرت فراوانی در تقویت و ضدعفونی کردن بدن دارد. این گیاه سرشار از روغن‌های ضروری است که عطر و طعم بی‌نظیری به غذاها می‌دهد. دمنوش آویشن برای باز شدن بینی بسیار مناسب است. این گیاه بخش‌ها و اعضای درونی بدن را تمیز و ضدعفونی می‌کند. اگر در سفر به شدت سرماخورده‌اید و سرفه امانتان را بریده است هر روز سه تا پنج فنجان دمنوش آویشن میل کنید.

آويشن؛ فوق تخصص سلامت!

شاهین گشت: از نظر تراكم بالاى آنتى اكسيدانى، آويشن يكى از برترين گياهان جهان محسوب مي شود و هزاران سال است به عنوان يك تقويت كننده كلى سلامت بدن مورد استفاد ه قرار مي گيرد . آويشن يكى از مشهورترين گياهان جهان است كه دير زمانيست نه تنها د ر پخت وپز مورد استفاده قرار مي گيرد ، بلكه داراى ويژگى هاى دارويى نيز است وبه سلامت بدن انسان كمك مي كند. ازجمله خواص سلامت و درمانى آويشن مي توان به توانايى آن در كاهش مشكلات تنفسى، تقويت سيستم ايمنى بدن، محافظت در برابر بيمار ى هاى مزمن، تحريك جريان خون، جلوگيرى از عفونت هاى قارچى، بهبود سلامت قلب و كاهش استرس اشاره كرد. اين بوته هميشه سبز هزاران سال است كه به منظور كاربردهاى دارويى و آشپزى مورد استفاده قرار مي گيرد .

آويشن به طور معمول به انواع مختلف سوپ، سس ها و غذاهاى گوشتى اضافه مي شو د و بيشتر به عنوان يك چاشنى خوشمزه كاربر د دارد. در همين راستا، برگ هاى آويشن را مي توانيد از ساقه جدا كرده و آن را تبديل به يك ادويه سازي دو يا كل گياه را براى تغيير مزه به وعده هاى غذايى بزرگ يا خورش اضافه كنيد. از سوى ديگر، تاريخچه دارويى آويشن شامل استفاده از روغن آن مي شود. برگهاى آويشن مي توانند براى دم كردن يك چاى مفيد به كار گرفته شوند و عصاره آويشن نيز مي تواند با روغن ها يا كرم ها براى استفاده موضعى روى بدن كاربرد داشته باشد. تراكم بالاى آهن و ديگر مواد معدنى ضرورى در آويشن آن را به گياهى ايد ه آل براى تحريك توليد گلبولهاى قرمز و در نتيجه تقويت گردش خون و اكسيژن رسانى به سيستمها و اندام هاى حياتى در كل بدن تبديل كرده است.

شاهین گشت

در آويشن A تراكم بالاى كاروتنوئيدها و ويتامين اين گياه را به يك عامل آنتى اكسيدانى موثر براى سلامت چشم ها و بينايى تبديل كرده است. كاروتنوئيدها مي توانند به خنثى سازى را ديكالهاى آزاد در سيستم چشمي انسان كمك كنند، روند بيمارى انحطاط ماكولا را كند سازند و از ابتلا به آب مرواريد جلوگيرى كنند . افرادى كه داراى معده حساس هستند ، بايد توجه داشته باشند كه مصرف زياد آويشن ميتواند به ناراحتى دستگاه گوارش منجر شود ، اما به طور كلى اين گياه به عنوان يك ماده آلرژى زا شناخته نمي شود و مي تواند به طور مرتب در رژيم غذايى جاى بگيرد.